Anglia wyrzuca Niemców z EURO

Anglia pokonała na Wembley 2:0 Niemców i awansowała do ćwierćfinałów. Porażka oznacza koniec turnieju i początek wakacji dla Toniego Kroosa.

Lepiej rozpoczęli Niemcy, ale wykreowali sobie tylko rzut wolny na skraju pola karnego, po którym uderzenie zostało wyblokowane. Po kwadransie obudzili się Anglicy, a groźny strzał z dystansu oddał Sterling. Druga część pierwszej połowy należała wyraźnie do gospodarzy, ale długo trzeba było czekać na dobre sytuacje.

Pierwszą zmarnował Werner, który po podaniu Havertza wyszedł na dogodną pozycję przed Pickfordem, ale bramkarz Anglików obronił jego uderzenie. Gospodarze odpowiedzieli w doliczonym czasie gry rajdem Sterlinga, po którym do przebitki doszedł Kane i minął Neuera, ale w ostatniej chwili ofiarną interwencją piłkę wybił mu Hummels.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrego uderzenia Havertza wolejem, ale Pickford poradził sobie z jego strzałem. Gra była dużo bardziej wyrównana i na groźniejszą sytuację trzeba było czekać 30 minut i była to od razu akcja bramkowa. Sterling podciągnął akcję, którą następnie rozegrali Kane, Grealish i Shaw, a wstrzelenie tego ostatniego wykończył atakujący City tuż przed bramką Neuera.

Gospodarze po wyjściu na prowadzenie byli w euforii i dominowali, ale błąd Sterlinga doprowadził do sytuacji sam na sam Müllera z Pickfordem. Atakujący Niemiec, który szedł sam na bramkę prawie od linii środkowej, fatalnie przestrzelił obok słupka. Ostatecznie gości, którzy ruszyli do przodu, dobił Harry Kane, któremu ponownie z lewego skrzydła piłkę na głowę dograł Grealish.

Anglia w sobotę w ćwierćfinale zmierzy się ze Szwecją lub Ukrainą. W tej części drabinki znajdują się także Czechy i Dania.

Anglia – Niemcy 2:0 (0:0)
1:0 Sterling 75' (asysta: Shaw)
2:0 Kane 86' (asysta: Grealish)

Anglia: Pickford; Walker, Maguire, Stones; Trippier, Philips, Rice (88', Henderson), Shaw; Saka (69', Grealish), Sterling i Kane
Niemcy: Neuer; Ginter (88', Can), Hummels, Rüdiger; Kimmich, Goretzka, Kroos, Gosens (88', Sané); Havertz, Müller (90', Musiala) i Werner (68', Gnabry)