Anglia lepsza od Chorwacji

Anglia wygrała z Chorwacją w Londynie 1:0 po bramce Raheema Sterlinga. W drużynie chorwackiej pełne spotkanie rozegrał Luka Modrić.

Trzeci dzień EURO 2020 rozpoczął się od długo wyczekiwanego starcia Anglii z Chorwacją w Londynie. Gospodarze od samego początku starali się zamknąć Chorwatów na swojej połowie i już w 6. minucie znakomitym strzałem z daleko popisał się Phil Foden, jednak zawodnik Manchesteru City ostatecznie trafił w słupek. Duże zagrożenie pod bramką Livakovicia stwarzali również Mason Mount oraz Kalvin Phillips, którzy napędzali ataki Anglików. W kolejnych minutach coraz więcej akcji stwarzali sobie zawodnicy Zlatko Dalicia, jednak brakowało im odpowiedniego wykończenia. Pod koniec pierwszej połowy rzut wolny z narożnika pola karnego wykonywał jeszcze Kieran Trippier, jednak jego strzał został zablokowany przez mur i do przerwy nie padła ani jedna bramka.

Po przerwie reprezentacja Chorwacji zaczęła coraz częściej utrzymywać się przy piłce i z dobrej strony pokazywał się Luka Modrić, który sprawdził Pickforda celnym strzałem zza pola karnego. W 57. minucie jednak to podopieczni Garetha Southgate’a wyszli na prowadzenie. Błąd w ustawieniu Chorwatów dostrzegł Phillips, posyłając precyzyjne podanie do Raheema Sterlinga, a ten się nie pomylił i umieścił piłkę w siatce. Kolejną znakomitą sytuację miał już trzy minuty później Harry Kane, jednak z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. Gra stała się bardziej otwarta i obie drużyny stworzyły sobie kilka dobrych sytuacji. W ostatnim kwadransie drugiej połowy Anglicy zaczęli coraz częściej wpuszczać Chorwatów na swoją połowę, broniąc korzystnego rezultatu. Sędzia doliczył dodatkowo cztery minuty, jednak wynik 1:0 utrzymał się do końca meczu, a gospodarze zdobyli cenne 3 punkty.

Anglicy pokazali, że nie bez powodu są uważani za jednego z głównych faworytów do wygrania całego turnieju. Drużyna ta zagrała dobre spotkanie, dominowała i miała pełną kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Chorwaci nie zagrali bardzo złego meczu, jednak na gospodarzy dzisiejszego starcia było to po prostu za mało. Następne spotkanie grupy D, czyli starcie Szkotów z Czechami, już jutro.

Anglia – Chorwacja 1:0 (0:0)
1:0 Sterling 57' (asysta: Phillips)

Anglia: Pickford, Walker, Stones, Mings, Trippier, Phillips, Rice, Mount, Sterling (90' Calvert-Levin), Foden (71' Rashford), Kane (82' Bellingham)
Chorwacja: Livaković, Vrsaljko, Ćaleta-Car, Vida, Gvardiol, Brozović (70' Vlašić), Kovacić (85' Pašalić), Modrić, Perišić, Kramarić (70' Brekalo), Rebić (78' Petković)