Menu

Hiszpańska młodzież rozbiła Litwę

Foto: Hiszpańska młodzież rozbiła Litwę
Fot. Getty Images

W historycznym meczu młodzi Hiszpanie występujący pod szyldem dorosłej reprezentacji pokonali Litwę aż 4:0. Debiuty w reprezentacji zaliczyło aż szesnastu zawodników.

Szansę pierwszego występu w dorosłej reprezentacji od początku otrzymał dziś między innymi Brahim Díaz. Poza nim w jedenastce było aż dziewięciu debiutantów, którzy na pewno nie mają się czego wstydzić. Rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę i całkowicie zdominowali Litwinów. Już od początku meczu Hiszpanie mocno przycisnęli, a w 3. minucie wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym w polu karnym gości odnalazł się Hugo Guillamón i pokonał Švedkauskas.

Na kolejne trafienie nie musieliśmy długo czekać. Villar podał do Brahima, a skrzydłowy Milanu (do 30 czerwca) podwyższył prowadzenie. Kilka minut później Beneta sfaulował Bryana Gila we własnym polu karnym, ale Abel Ruiz fatalnie uderzył z jedenastu metrów i tym razem Švedkauskas nie dał się pokonać.

Na początku drugiej połowy na boisku pojawił się też Antonio Blanco, który najczęściej ustawiał się tuż przed stoperami, skąd zarządzał atakami pozycyjnymi swojego zespołu. Tuż po jego wejściu – zanim jeszcze zdążył dotknąć piłkę – Hiszpania strzeliła trzeciego gola. Jego autorem był Juan Miranda, który popisał się bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego. 

Ostatecznie w barwach reprezentacji zadebiutowało dziś aż szesnastu zawodników, co jest oczywiście rekordem w historii Hiszpanii. Kadra prowadzona dziś przez Luis de la Fuente bardzo dobrze się spisała, jednak mimo ogólnej euforii raczej trudno spodziewać się haseł „zmieniamy szyld i jedziemy dalej”. Ostateczna kadra Hiszpanii na EURO ciągle nie jest znana i zależy przede wszystkim od stanu zdrowia tych, którzy są obecnie na kwarantannie. Niektórzy pokazali dziś jednak, że są gotowi wejść na wyższy poziom.

Hiszpania – Litwa 4:0 (2:0)
1:0 Guillamón 3'
2:0 Brahim 24' (asysta: Villar)
3:0 Miranda 54'
4:0 Puado 73' (asysta: Bryan Gil)

Hiszpania: Á. Fernández (68' Josep); Óscar Gil (46' Pozo), Mingueza, Guillamón, Cucurella (46' Miranda); Villar (74' Beltrán), Zubimendi (53' Puado), Manu García (54' Blanco); Brahim, Abel Ruiz, Bryan Gil.
Litwa: Švedkauskas; Mikoliūnas (62' Gaspuitis), Beneta, Girdvainis, Vaitkūnas; Megelaitis, Šimkus (71' Lasickas); Novikovas (75' Dubickas), Golubickas (71' Eliosius), Verbickas (61' Dapkus); Černych (46' Petravičius). 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!