Pewne zwycięstwo olimpijskiej reprezentacji Brazylii

Olimpijska reprezentacja Brazylii rozegrała drugi sparing podczas krótkiego zgrupowania w Serbii. Dziś pokonała gospodarzy 3:0, a skrzydłowy Realu Madry pojawił się na boisku w 73. minucie.

André Jardine, selekcjoner olimpijskiej reprezentacji Brazylii, tym razem nie postawił od początku na Rodrygo. Na skrzydłach wystąpili Malcom i Martinelli, ale nie wiązało się to z częstszym podejmowaniem ryzyka. Do przerwy Canarinhos prowadzili 1:0, a jedyne trafienie zanotował Guilherme Arana, lewy obrońca, który wykorzystał dośrodkowanie Gabriela Menino, czyli… prawego defensora Brazylijczyków.

Rodrygo pojawił się na murawie w 73. minucie i zajął miejsce po prawej stronie ataku. Już dwie minuty później Canarinhos zdobyli drugiego gola, a praktycznie w następnej akcji podwyższyli prowadzenie i prowadzili już 3:0. Rodrygo nie miał udziału przy pierwszym trafieniu, przed drugim strzałem powalczył o bezpańską piłkę, jednak trudno w rzeczywistości zapisać mu udział przy tej bramce. Na zdecydowanie większe brawa zasługuje za to asystent, Matheus Henrique, który przedarł się lewym skrzydłem i dograł do Pedro, który skompletował dublet.

Z ławki rezerwowych podniósł się także Reinier, który pojawił się na boisku w 79. minucie. Rodrygo od pewnego momentu częściej gościł na lewej stronie czy nawet za napastnikiem, jednak ostatecznie w ciągu tych kilkunastu minut nie miał aż tak dużego wpływu na poczynania zespołu. Nie grał źle, ale też niczym szczególnym nie błysnął.

Brazylia ma już za sobą ostatni test przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. W starciu z Serbią zmazała plamę po porażce z Republiką Zielonego Przylądka, a przy tym była skuteczna. Przez większość meczu grała dość spokojnie, ale z ostatecznego wyniku Canarinhos mogą być bardzo zadowoleni.

Już za 45 dni oficjalnie rozpocznie się turniej w Japonii, ale Brazylia rozegra pierwszy mecz z Niemcami za 44 dni. Poza tym w fazie grupowej zmierzy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej i Arabią Saudyjską. Do 17 czerwca André Jardine ma podać ostateczną 18-osobową kadrę do 17 czerwca. Na liście może pojawić się trzech zawodników, którzy mają 24 lata lub więcej.

Serbia U-21 – Brazylia U-23 0:3 (0:1)
0:1 Arana 34' (asysta: Menino)