Bezbramkowy remis Austrii

Nowy nabytek Realu Madryt spędził dzisiaj na boisku 45 minut i nie wybiegł już na drugą połowę towarzyskiego meczu ze Słowacją.

Reprezentacja Austrii ma już za sobą ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Podopieczni Franco Foda rozegrali dzisiaj towarzyskie spotkanie w Wiedniu. Dla Das Team był to drugi test przed EURO, który raczej nie może napawać ich optymizmem. W środę Austriacy przegrali 0:1 z Anglikami, a dzisiaj jedynie bezbramkowo zremisowali ze Słowakami.

Mecz, który z wysokości trybun oglądało 3 000 kibiców, nie okazał się szczególnie porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie przewagę mieli co prawda gospodarze, którzy nie potrafili jednak trafić do siatki. Najdogodniejszą okazję zmarnował Christoph Baumgartner, który w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Przez pierwszych 45 minut na boisku przebywał także David Alaba. Kapitan austriackiej drużyny wystąpił na pozycji defensywnego pomocnika, a w przerwie został zmieniony przez Konrada Laimera.

Po zmianie stron okazji do strzelenia gola również było jak na lekarstwo, chociaż swoje szanse mieli Florian Grillitsch i Marko Arnautović, który pojawił się na boisku po przerwie, ale żaden z nich nie potrafił pokonać Martina Dúbravki. Rozstrzygnięcie na nodze miał jednak Michal Ďuriš, ale Słowak z jedenastu metrów strzelił prosto w środek bramki. Spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Austriacy będą teraz kontynuować przygotowania do pierwszego meczu fazy grupowej EURO. 13 czerwca Alaba i spółka zagrają w Bukareszcie z Macedonią Północną, 17 czerwca zmierzą się w Amsterdamie z Holandią, a 21 czerwca ponownie udadzą się do Bukaresztu, gdzie staną w szranki z Ukrainą.

Austria – Słowacja 0:0 (0:0)

Austria: Bachmann; Trimmel (78' Posch), Lienhart, Hinteregger, Ulmer; Grillitsch, Alaba (46' Laimer); Lazaro (78' Gregoritsch), Baumgartner (54' Ilsanker), Sabitzer (46' Schaub); Kalajdžić (63' Arnautović).
Słowacja: Dúbravka; Pekarik, Satka, Skriniar, Hubočan; Kucka (63' Hrošovský), Hromada (63' Greguš); Haraslin (76' Koscelník), Duda (76' Bénes), Mak (63' Weiss); Schranz (7' Ďuriš).