Advertisement
Menu
/ leparisien.fr

Mbappé jasno przedstawił PSG swoje oczekiwania

Le Parisien komentuje, że najnowsze wypowiedzi Kyliana Mbappé nie pozostawiają wątpliwości co do jego nastawienia. Paris Saint-Germain czeka ciężka praca, by przekonać atakującego do pozostania.

Foto: Mbappé jasno przedstawił PSG swoje oczekiwania
Fot. Getty Images

Paryska gazeta zaczyna artykuł od dobrej wiadomości: Mbappé w rozmowie z prezydentem Emmanuelem Macronem, który wykonał telefon do zawodnika w czasie nagrywania materiału z youtuberami, zapewnił, że nie odejdzie do Marsylii. Jest jednak także zła wiadomość: nic nie wskazuje też z całkowitą pewnością na to, że sezon 2021/22 rozpocznie w Paris Saint-Germain. Nawet przy mocnych deklaracjach prezesa Nassera Al-Khelaïfiego, który zapewnia, że 22-latek na zawsze zostanie w Paryżu.

W niedzielę atakujący dwukrotnie udzielał wywiadów telewizji CANAL+ i dwukrotnie zasiał ziarno niepewności w sprawie przyszłości. Na przedmeczowe pytanie o to, czego potrzebowałby do pozostania, odpowiedział, że dziękuje klubowi za zaufanie, jakim został obdarzony od 2017 roku. Na pomeczowe pytanie, jakie zmiany zajdą w drużynie przez brak mistrzostwa, odpowiedział, że jest tylko piłkarzem i nie zależy to od niego.

Gazeta stwierdza, że przesłanie Mbappé jest mimo wszystko klarowne. Po najlepszym sezonie w karierze pod względem indywidualnym (42 gole i 11 asyst w klubie) jego drużyna pozostała bez wielkiego trofeum. Francuz podkreśla więc, że pozostaje ambitny i oczekuje lepszej drużyny, szczególnie w środku pola i na bokach obrony.

Le Parisien analizuje, że Mbappé wymaga większej jakości w składzie poza dobrym bramkarzem, solidnym środkiem obronym, często kontuzjowanym Verrattim i bramkostrzelnym atakiem. Stąd jego niedzielne słowa o tym, że dla niego podstawą jest projekt sportowy. Kylian ma prawo do wysyłania w przestrzeni publicznej takich przesłań, bo na rok przed wygaśnięciem kontraktu jego pozycja negocjacyjna staje się tylko mocniejsza.

Gazeta podkreśla, że zawodnik coraz częściej wypowiada się o PSG w czasie przeszłym, ale żadna decyzja jeszcze nie zapadła, bo Mbappé czeka na reakcję klubu. „Mamy bardzo klarowne stosunki z PSG, wszyscy znają moje relacje z klubem, tym miastem i tym krajem. Więc zrobimy rzeczy w odpowiedniej kolejności i w odpowiedni sposób, w tej czy innej formie”, podsumował w niedzielę 22-latek. Po meczu dodał jednak: „Reakcja po utracie tytułu? Myślę, że ludzie widzieli i wszyscy widzieli... Myślę, że gdy ludzie widzą rzeczy, łatwiej o wyciągnięcie wniosków”.

Mbappé czuje, że po jego przyjściu drużyna tak naprawdę była tylko osłabiana. Przez te cztery lata pozyskiwano takich piłkarzy jak Buffon, Navas, Kehrer, Diallo, Bernat, Florenzi, Paredes, Gueye, Herrera, Danilo, Sarabia czy Icardi. Le Parisien stwierdza, że najwyżej Navas mógłby walczyć o pierwszy skład w najlepszych ekipach w Europie. Tymczasem ekipę opuścili tacy zawodnicy jak Meunier, Silva, Rabiot czy Cavani, przy czym ostatnia trójka wylądowała z sukcesami w Chelsea, Juventusie i United.

W 2017 roku Mbappé został przekonany przez PSG do transferu obietnicą grania w pierwszym składzie i projektem celującym w Ligę Mistrzów. Porażka w tegorocznym półfinale z Manchesterem City uwydatniła braki w kadrze Les Parisiens. Chociaż letnie okienko dopiero się otworzy, to PSG ma mało czasu na danie Kylianowi gwarancji, jakich ten oczekuje. Dziennik stwierdza, że bez nich atakujący najpewniej wyjedzie z Francji już w tym roku.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!