/ Mateo

Świetny Bale, asysty Ødegaarda i Reiniera, katastrofa Reguilóna [VIDEO]

Gareth Bale wszedł z ławki i strzelił dwa gole z Leicester, Martin Ødegaard zaliczył dwie asysty w dwóch meczach, a Sergio Reguilón kompletnie zawalił mecz z Aston Villą. Jak poszło pozostałym?

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
W ostatnim domowym meczu z Aston Villą nie zachwycił, tak jak zresztą cała jego drużyna. Bale był jednak na boisku zaledwie 24 minuty. Pojawił się na murawie w drugiej połowie, gdy jego zespół już przegrywał 1:2. Oddał dwa strzały, zaliczył podanie kluczowe, ale losów spotkania już nie był w stanie odmienić. Ostatecznie Koguty przegrały 1:2.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Zdecydowanie lepiej poszło mu w weekend w Leicester. Przeciwko drużynie ciągle wówczas walczącej o udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów Bale był najlepszym zawodnikiem na boisku i  to właśnie on przesądził o wygranej Tottenhamu. Znów wszedł z ławki rezerwowych, ale potrafił zrobić różnicę. W 87. minucie wykorzystał podanie Kane'a i strzelił na 3:2, a w doliczonym czasie gry po rajdzie ustalił wynik meczu na 4:2. Dzięki wygranej Tottenham w następnym sezonie zagra w Lidze Konferencji. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 8,6/10

Brahim Díaz (Milan)
Milan wytrzymał presję, wygrał 2:0 z Atalantą i zagra w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Brahim znalazł się w podstawowym składzie na ten decydujący mecz. Zagrał jednak bardzo przeciętnie. Nie wyszedł mu żaden drybling i częściej niż zwykle pomagał w defensywie. Na plus jedno kluczowe podanie. Był pierwszy w kolejności do zmiany i opuścił murawę już w 61. minucie.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Dani Ceballos (Arsenal)
W dwóch ostatnich meczach Arsenalu z Crystal Palace (wygrana 3:1) i Brighton (wygrana 2:0) Ceballos siedział na ławce rezerwowych. Hiszpan zakończył już dwuletnią przygodą z Kanonierami. Jego los znów jest w rękach Realu Madryt.

Luka Jović (Eintracht Frankfurt)
W meczu ostatniej kolejki Bundesligi Eintracht mierzył się u siebie z Freiburgiem i wygrał 3:1. Luka rozpoczął rozgrzewkę, ale ostatecznie na boisku się nie pojawił. Ten sezon Bundesligi kończy ostatecznie z dorobkiem 4 goli w 18 meczach (8 od początku, łącznie 888 minut).

Takefusa Kubo (Getafe CF)
Rozegrał całe spotkanie przeciwko Granadzie na pozycji numer 10. Mimo wszystko zbyt rzadko pokazywał się do gry i nie było w nim widać chęci do rozgrywania piłki. Często tracił piłkę, ale też rywale niejednokrotnie przerywali jego akcje faulem. Ostatecznie nie pokazał nic szczególnego, a Getafe bezbramkowo zremisowało ostatnie spotkanie sezonu 2020/21.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3

Borja Mayoral (AS Roma)
Nie może być do końca zadowolony z ostatniego meczu w Serie A. Jego zespół tylko zremisował na wyjeździe ze Spezią 2:2. Spisał się kiepsko, do tego to między innymi on zawalił krycie przy drugim golu dla przeciwnika. Miał tylko 16 kontaktów z piłką i oddał jeden celny strzał. Ostatecznie Roma zremisowała 2:2. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.

Martin Ødegaard (Arsenal)
W meczu z Crystal Palace wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie, ale w doliczonym czasie gry pokazał, że warto było na niego postawić. Świetnym podaniem obsłużył Gabriela Martinellego, który strzelił gola na 2:1. Ostatecznie Arsenal wygrał na wyjeździe 3:1, a Norweg zaliczył udane wejście. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj
Ocena WhoScored: 7,2/10

W drugim meczu w ubiegłym tygodniu Martin dostał szansę od Artety już od pierwszej minuty. Był aktywny, zaliczył aż trzy podania kluczowe, chętnie też dośrodkowywał i to z niezłym skutkiem. W 60. minucie popisał się świetną asystą do Pépé, który ustalił wynik meczu na 2:0 dla Kanonierów. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 8,2/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Borussia w ostatniej kolejce o nic już nie grała, więc mogła dać szansę rezerwowym. Skorzystał na tym Reinier, który znalazł się w podstawowym składzie na mecz z Bayerem Leverkusen. Brazylijczyk błysnął już w 5. minucie, kiedy zaliczył asystę przy trafieniu Hålanda. Później był bardzo aktywny, pokazywał się do gry niemal w każdym miejscu na boisku, pracując również w obronie. W drugiej połowie zaliczył jeszcze jedno kluczowe podanie i w 79. minucie został zmieniony. Bardzo dobry występ na zakończenie marnego dla niego sezonu. Borussia wygrała 3:1.
Ocena WhoScored: 7,5/10

Jesús Vallejo (Granada)
Niemal równo po miesiącu przerwy spowodowanej kontuzją wrócił do gry na ostatnią kolejkę. Pojawił się na boisku w podstawowym składzie w spotkaniu z Getafe. W defensywie był poprawny, nie popełniał błędów, ale też tempo spotkania było mocno wakacyjne. W końcu oba zespoły już o nic nie grały. W 40. minucie popisał się ładną akcją w ofensywie, gdy stworzył szansę Luisowi Suárezowi, lecz Yáñez nie dał się zaskoczyć. Na drugą połowę Jesús już nie wyszedł, bo po urazie nie był jeszcze gotowy na pełne spotkanie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3

Ocena WhoScored: 6,5/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
W ostatniej kolejce mecz z Betisem tradycyjnie zaczynał na ławce. Celta prowadziła już 2:0, ale ostatecznie przegrała 2:3. Baeza wszedł na murawę dopiero w 82. minucie. W tym krótkim czasie niewiele pokazał. Sześć kontaktów z piłką, jedna strata i tyle. Jego przygoda w Vigo to głównie siedzenie wśród rezerwowych.
Ocena Marki: brak
Ocena Asa: brak

Ocena WhoScored: 5,9/10

Jorge de Frutos (Levante UD)
Nie ma za sobą dobrego występu. W piątkowej potyczce z Cádizem spisał się kiepsko. Zanotował mnóstwo strat, wszystkie jego dośrodkowania były niecelne, przegrywał też większość pojedynków. Nie może być zadowolony z tego występu, który był zdecydowanie jednym ze słabszych w tym mimo wszystko dobrym dla niego sezonie.
Ocena Asa: 0/3

Dani Gómez (Levante UD)
W potyczce z Cádizem pojawił się w pierwszym składzie, ale nie zrobił różnicy. Oddał trzy strzały, ale to nie on błyszczał w barwach Levante. Po golach Rogera Martíego i Gonzalo Melero zespół z Walencji zremisował 2:2. Dani zszedł z boiska w 67. minucie.
Ocena
WhoScored: 5,9/10

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
W spotkaniu z Udinese tradycyjnie grał bardzo ofensywnie, ale rzadko pojawiał się w polu karnym gości. Gdy już jednak tam powędrował, wywalczył rzut karny, po którym Lautaro strzelił gola na 3:0. Achraf niedługo później zszedł z boiska. Poza tą jedną akcją nie zrobił nic szczególnego, ale i tak może być z siebie zadowolony. Ostatecznie mistrzowie Włoch wygrali aż 5:0. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
W ubiegłą środę rozegrał prawdopodobnie swój najgorszy lub najmniej szczęśliwy mecz w karierze. W 20. minucie tak niefortunnie wybijał piłkę, że umieścił ją we własnej bramce, a jeszcze w pierwszej połowie zanotował stratę, po której padł gol na 1:2. Tottenham przegrał z Aston Villą właśnie 1:2 i Reguilón z pewnością był winnym numer jeden tej porażki. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 5,3/10

W meczu z Leicester nie było już tak źle. Jego drużyna wygrała na wyjeździe 4:2, a Reguilón spisał się zdecydowanie lepiej niż kilka dni wcześniej. Był uważny w defensywie i aktywny w ataku. Nie miał większego wpływu na wynik tego meczu, jednak po tak fatalnym występie jak ten z Aston Villą nawet to jest dobrą wiadomością.
Ocena WhoScored: 6,8/10

James Rodríguez (Everton)
W dwóch ostatnich meczach Premier League zabrakło go nawet na ławce rezerwowych przez problemy ze zdrowiem. Jego zespół wygrał z Wolverhampton 1:0 i przegrał z Manchesterem City 0:5.

Óscar Rodríguez (Sevilla)
W meczu z Deportivo Alavés wszedł w 56. minucie i zrobił dobrą robotę. Atakował zwykle z lewej strony i zanotował aż cztery podania kluczowe. Jego zespół wygrał 1:0 dzięki trafieniu w doliczonym czasie gry Papu Gómeza.
Ocena WhoScored: 7,1/10

Alberto Soro (Granada)
Wyszedł na boisko w pierwszej jedenastce na mecz z Getafe. Nie był jednak zbyt widoczny. Poza jednym celnym strzałem pozostawał poza grą. Przez całą połowę był przy piłce tylko 12 razy. To sprawiło, że trener postanowił go zmienić już w przerwie. Słabe zakończenie sezonu w jego wykonaniu. Granada po nudnym meczu bezbramkowo zremisowała z Getafe.

Javi Sánchez (Real Valladolid)
W meczu z liderem usiadł na ławce rezerwowych i z tej perspektywy obejrzał mecz, który akurat jego mógł zaboleć podwójnie – po porażce 1:2 Real Valladolid wylądował w Segunda División, a Atlético sięgnęło po mistrzostwo Hiszpanii.

Zawodnik kolejki: Gareth Bale