Menu

Gil Manzano na Granadę

Foto: Gil Manzano na Granadę
Fot. Getty Images

37-latek z Estremadury poprowadzi dzisiejszy mecz Realu Madryt. Arbitrem VAR będzie Adrián Cordero Vega.

Jesús Gil Manzano poprowadzi spotkanie między Granadą a Realem Madryt. 37-letni arbiter jest dobrze znany obu drużynom. Obecny sezon jest jego dziewiątym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Łącznie w Primera División prowadził 173 spotkania. W tym sezonie w 17 meczach pokazał 73 żółte kartki (średnio 4,29 na mecz) i jedną czerwoną (0,12, obie w rezultacie dwóch żółtych, w tym dla Casemiro w Klasyku). Podyktował trzynaście rzutów karnych (0,76), w tym trzy przeciwko Realowi Madryt (wszystkie w meczu z Valencią). 

W Primera División Królewscy spotkali się z nim 32 razy. 26-krotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy, a trzy razy jako przegrani. Ostatnią potyczką z jego udziałem był kwietniowy Klasyk (2:1 dla Realu), w którym Gil Manzano wyrzucił z boiska Casemiro. Ogólnie rzecz biorąc, spisał się wtedy dobrze, a ze wszystkich decyzji, które interpretowano jako kontrowersyjne, był w stanie bez problemu się wybronić.

W ostatnich pięciu meczach Realu Madryt Gil Manzano podjął kilka decyzji, które szeroko komentowano w mediach: trzy rzuty karne dla Valencii czy wyrzucenie Raúla Garcíi z boiska już w 13. minucie za dwie żółte kartki. Średnia jego ocen w tych spotkaniach według redakcji to 4,10, a według użytkowników – 3,72. 

Czternaście razy gwizdał też w potyczkach z udziałem Granady w lidze hiszpańskiej. Najbliższy rywal Realu wygrał tylko trzykrotnie, zaliczył dwa remisy i dziewięć porażek. Dla Gila Manzano będzie to już czwarty bezpośredni mecz pomiędzy tymi zespołami. W 2014 roku Królewscy wygrali u siebie 2:0, rok później ograli Andaluzyjczyków na Bernabéu aż 9:1, a w sezonie 2015/16 pokonali ich na Nuevo Los Cármenes 2:1. Sędzia nie pokazał w tym meczu ani jednej czerwonej kartki i nie podyktował rzutu karnego.

W najbliższym czasie Gil Manzano, który należy do grupy UEFA Elite, będzie prowadzić mecze Copa América. To element wymiany pomiędzy federacjami z Europy i Ameryki Południowej. W związku z tym jednym z arbitrów delegowanych na EURO będzie Fernando Rapallini z Argentyny.

Na liniach sędziemu głównemu pomogą Ángel Nevado Rodríguez i Javier Martínez Nicolás, a czwartym arbitrem będzie Héctor Rodríguez Carpallo. Rola sędziego VAR przypadnie Adriánowi Cordero Vedze, któremu pomagać będzie Aitor Villate Martínez.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!