Menu
/ as.com

Neymar napawa optymizmem

Foto: Neymar napawa optymizmem
Fot. Getty Images

Real Madryt widzi w nowym kontrakcie Neymara otwarcie do rozmów na temat transferu Mbappé. Mimo wszystko Królewscy zachowują cierpliwość i czekają na pierwszy ruch ze strony PSG.

Nowy kontrakt Neymara z Paris Saint-Germain utwierdza Real Madryt w przekonaniu, że operacja z Kylianem Mbappé w roli głównej jest jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia. Francuski crack pozostaje wierny swojej obranej już dawno strategii i regularnie odrzuca kolejne propozycje przedłużenia umowy z paryskim klubem. Tym samym jego obecny kontrakt obowiązuje już tylko rok, a to oznacza, że tego lata PSG będzie miało ostatnią szansę na zainkasowanie za swojego gwiazdora większych pieniędzy.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy pewne było jedno – klub ze stolicy Francji po prostu nie mógł sobie pozwolić na stratę swoich dwóch głównych gwiazd na przestrzeni jednego okienka transferowego. I teraz, gdy kwestia Neymara został już definitywnie zamknięta, niewykluczone, że paryżanie będą bardziej otwarci na rozpoczęcie potencjalnych rozmów na temat transferu Mbappé. Pozostanie 29-letniego Brazylijczyka samo w sobie gwarantuje podtrzymanie aspiracji zarówno sportowych, jak i medialnych – niezależnie od tego, jak będą wyglądały kolejne ruchy PSG na rynku transferowym.

Mimo wszystko negocjacje będą bardzo twarde. W klubie z Parc des Princes mają świadomość tego, że przekonanie Mbappé do przedłużenia umowy będzie niezwykle trudnym zadaniem, ale w najbliższych tygodniach to właśnie ten temat będzie oznaczony najwyższym priorytetem. We francuskich mediach pojawiały się co prawda informacje, że PSG prędzej zatrzyma atakującego na siłę i puści go za darmo w 2022 roku niż pójdzie na jakiekolwiek ustępstwa już teraz. Jednak nikt nie ma wątpliwości co do tego, że wobec obecnej sytuacji na świecie żaden klub nie mógłby sobie pozwolić na taki ruch. Zwłaszcza jeśli w najbliższej przyszłości trzeba by znaleźć godnego następcę dla utalentowanego Francuza.

Real Madryt z kolei w dalszym ciągu zachowuje cierpliwość. W biurach na Santiago Bernabéu są zdania, że wejście na wojenną ścieżkę z PSG jest najgorszym możliwym rozwiązaniem. Przypadki Adriena Rabiota, Marco Verrattiego czy Edinsona Cavaniego były najlepszym dowodem na to, że nieustępliwość Nassera Al-Khelaïfiego praktycznie nie ma granic. Dlatego też Królewscy wolą poczekać na ruch ze strony paryskiego klubu, który musi w końcu uznać transfer Mbappé za jedyne możliwe rozwiązanie, wyznaczając za niego konkretną cenę. Dopiero wówczas negocjacje rozpoczną się na dobre.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!