Menu
/ COPE

Zawsze w maseczce, bez dopingu i z zakazem dotykania kogokolwiek

Foto: Zawsze w maseczce, bez dopingu i z zakazem dotykania kogokolwiek
Fot. Getty Images

Radio COPE przedstawiło najważniejsze punkty protokołu powrotu kibiców na mecze La Ligi. Na razie jednak rząd nie wydał na to zgody.

Pod koniec kwietnia Krajowa Rada Sportu, najważniejszy organ wykonawczy hiszpańskiego rządu ds. sportu, oraz La Liga osiągnęły porozumienie w sprawie przedstawienia Ministerstwu Zdrowia propozycji wydania pozytywnej decyzji w sprawie powrotu kibiców na trybuny w Primerze i Segundzie od 8 maja. Ministerstwa Kultury i Sportu oraz teraz Zdrowia podeszły jednak do tej opcji negatywnie. Wczoraj La Liga wypuściła komunikat, wnosząc o przerzucenie decyzji w tej sprawie z rządu centralnego na regiony, które w Hiszpanii mają władzę nad decydowaniem o niektórych obostrzeniach. Na razie nie ma odpowiedzi na ten apel.

WEJŚCIE NA STADION

 • kibice nie będą mogli zajmować miejsc na trybunie, na której znajdują się ławki
 • miejsce do zajęcia będzie oznaczone naklejką
 • między miejscami będą trzy miejsca przerwy – wertykalnie i horyzontalnie
 • nie będzie sektorów ani dla grup prowadzących dopingów, ani dla kibiców gości
 • bilety będą imienne, a klub wybrańcom wejściówki wyśle internetowo
 • kibic będzie zobowiązany okazać dowód osobisty, pocztę elektroniczną, telefon i miejsce zamieszkania
 • kibic otrzyma specjalny protokół postępowania, który uwzględni zakaz przyjścia na obiekt z gorączką bądź w trakcie wypełniania kwarantanny
 • protokół będzie określać też restrykcyjne zasady zachowania na stadionie, czyli między innymi zawsze noszenie maseczki, zakaz dopingu, zakaz stawania na nogi, zakaz dotykania kogokolwiek (nawet przez przywitanie się „żółwikiem”) czy zakaz uścisków
 • kontrola temperatury na wejściu – graniczna wartość 37,5 stopnia Celsjusza
 • zamknięte bary i restauracje; na stadion można wnieść tylko butelkę bez zakrętki
 • zakaz palenia.

Widzowie będą wpuszczani w 15-minutowych okienkach w 3, 4 lub 5 grupach (najstarsi i najbardziej zarażenia na końcu). Jeśli na razie dopuszczonych zostanie 5000 kibiców, obiekt zostanie otwarty najpóźniej 1,5 godziny przed startem spotkania, a fani z biletami zostaną podzieleni i wezwani w 3 grupach. Jeśli pod stadionem dojdzie do zbyt dużego nagromadzenia osób na małej przestrzeni, La Liga rezerwuje sobie prawo do wydania natychmiastowej decyzji o rozegraniu spotkania przy zamkniętych trybunach.

WYJŚCIE ZE STADIONU

 • przez megafony ogłaszane będą konkretne rzędy, które mogą udać się do wyjścia
 • jeśli ktoś na stadionie wykaże symptomy zarażenia, zostanie od razu odizolowany, a jego strefa zostanie zdezynfekowana
 • jeśli któryś z widzów otrzyma w określonym czasie po meczu wynik pozytywny, odpowiednie informacje otrzymają kibice z sektora, w jakim siedział.

Niewypełnienie zapisów protokołu ma oznaczać poważną karę dla gospodarza. Na razie jednak trwa przepychanka o to, kiedy w ogóle fani będą mogli wrócić na stadiony.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!