Oceny zawodników po meczu z Osasuną

Real Madryt wygrał u siebie z Osasuną 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Był czujny, choć piłkarze Osasuny nie zmuszali go do zbyt dużego wysiłku. Oddali zaledwie dwa celne strzały i z oboma Courtois sobie poradził, choć raz wybił piłkę przed siebie. Dobrze zachował się także przy dośrodkowaniu Manu Sáncheza, gdy piłka mogła go przelobować.

19. Odriozola

Częściej niż w poprzednich meczach podłączał się do ataku, jego dośrodkowania też były całkiem niezłe. Wreszcie nieźle wyglądał pod względem fizycznym – nawet w końcówce spotkania nie zapominał o ofensywie. Wszystkie jego długie piłki były celne (5/5). Zanotował sporo strat (12), ale mimo wszystko było całkiem poprawnie.

3. Militão

Pierwszy fragment meczu nie był dla niego udany. Kilka razy źle się zachował, do tego niewiele brakowało do kuriozalnego gola samobójczego. Oddał aż cztery strzały, w tym trzy celne, ale ten najważniejszy przyszedł w 76. minucie, gdy otworzył wynik meczu. Jego gra w powietrzu była na bardzo wysokim poziomie – wygrał 7 z 8 pojedynków główkowych.

5. Varane

Bardzo spokojne spotkanie Francuza, który już w przerwie został zmieniony przez Nacho. Przez 45 minut zanotował dwie udane interwencje w defensywie. Ani niczym nie zachwycił, ani nie zawiódł.

12. Marcelo

Nie zostawiał rywalom tyle miejsca co w starciu z Chelsea, ale nie był kluczowy. Zagrał poniżej swojego optymalnego poziomu. Zanotował jedno bardzo dobre podanie w ofensywie, gdy po jego wrzutce bramkarz Osasuny sparował strzał Hazarda. Poza tym było tego typu akcji zdecydowanie za mało.

14. Casemiro

W pierwszym kwadransie miał apetyt na zdobycie bramki, stąd próby z dystansu, a nawet z własnej połowy. Dobrze wykonywał swoją pracę, często angażował się w akcje ofensywne i ustalił wynik meczu w dość przypadkowy sposób. Nie odpoczywał, wykonał swoją pracę i pomógł Blanco w środku pola.

31. Blanco

Drugi w karierze występ od pierwszej minuty też był bardzo dobry. Pokazał się ze świetnej strony pod względem taktycznym i technicznym. Żaden zawodnik na boisku nie wykonał tylu celnych podań (77, 94-procentowa skuteczność). W pierwszej połowie popisał się świetnym dośrodkowaniem, ale Herrera zatrzymał strzał Militão.

11. Asensio

Real Madryt oddał wczoraj 22 strzały, a Asensio brał bezpośredni udział aż w 10 z nich. Sam pięć razy próbował pokonać Sergio Herrerę i zaliczył pięć podań kluczowych. O ile zwykle strzelał z nieprzygotowanych pozycji, o tyle miał trochę pecha, że zakończył mecz bez asysty. On też zaliczył świetną wrzutkę do Militão, potrafił odnaleźć sprytnym podaniem Viníciusa. Jego dośrodkowania sprawiały sporo problemów piłkarzom Osasuny. Miał też udział przy drugim trafieniu – to on podał do Benzemy. Mógł za to zaliczyć asystę po świetnym zagraniu Hazarda piętą, ale prawą nogą podał bardzo niecelnie.

7. Hazard

W pierwszej połowie był bardzo aktywny, ale w drugiej nieco przygasł. Przeprowadził kilka udanych akcji, miał dobre momenty we współpracy z Benzemą. Mógł strzelić gola, ale po podaniu Marcelo uderzył nieczysto i bramkarz poradził sobie z tym uderzeniem. Wyglądał całkiem dobrze fizycznie i dał nadzieję na udaną końcówkę tego sezonu.

20. Vinícius

Nie był zbyt widoczny, ale spory wpływ na to miała obecność Hazarda, który często schodził w jego strefę. Nieźle podał właśnie do Edena na początku meczu, gdy obaj znaleźli się z lewej strony boiska, miał też szansę po podaniu Asensio, ale po zejściu do lewej nogi uderzył niecelnie. Nie stracił wielu piłek, ale to akurat nie powinno dziwić. Po prostu rzadko uczestniczył w grze.

9. Benzema

W pierwszej połowie grał po prostu słabo. Zanotował kilka dość prostych strat, był odłączony od reszty zespołu. W porę jednak zrobił swoje, gdy na połowie Osasuny zrobiło się trochę więcej miejsca. Druga bramka to praktycznie wyłącznie jego zasługa. Strzelił gola z użyciem Casemiro, choć wcale nie szukał tam uderzenia. Mimo wszystko przez większość meczu spisywał się co najwyżej przeciętnie. Plus za asystę, która zabiła mecz.

6. Nacho

Zagrał podobnie jak Varane. Też się nie napracował, a rywal nie zawiesił poprzeczki zbyt wysoko. Poprawny mecz wychowanka.