Bez miejsca na błąd

W 5. kolejce drugiej fazy Segunda División B Castilla zagra w Valdebebas z Badajozem. Rywale do tej pory wygrali wszystkie mecze i prowadzą z dużą przewagą nad resztą stawki.

W walce o awans do play-offów Castilla nie zależy już od siebie. Dzisiaj Królewscy najpierw będą musieli spoglądać na wyniki meczów Internacionalu z Talaverą oraz Extremadury z San Sebastián Reyes. Dopiero później skupią się na własnym spotkaniu, a do Valdebebas przyjeżdża lider, który w każdym pojedynku udowadnia wyższość nad resztą stawki. Zadanie przed Castillą będzie bardzo trudne, a do zdobycia pozostało już tylko sześć punktów.

Badajoz w drugiej fazie wygrał wszystkie mecze. Ta drużyna nie zwolniła tempa nawet po matematycznym zapewnieniu sobie udziału w kolejnej rundzie. W całym sezonie straciła bardzo mało bramek, a przy tym dużo strzeliła. W pierwszym meczu z Castillą wygrała 2:0 i dzisiaj też będzie faworytem, mimo że ma pewne pierwsze miejsce.

Castilla potrzebuje dzisiaj zwycięstwa. Do tej pory w drugiej fazie Królewscy zaliczyli dwa remisy i dwie porażki. W ten sposób nie da się walczyć o awans. Poza wygraną z liderem Blancos potrzebują straty punktów przez Extremadurę. Jeśli natomiast podopieczni Raúla stracą dzisiaj punkty, mogą się też pożegnać z szansami na występy w Segunda División w przyszłym sezonie

Po świetnym finiszu w pierwszej fazie Castilla zupełnie się pogubiła w drugiej rundzie. Pozwoliła, żeby wymknęły jej się z rąk zwycięstwa z Extremadurą (strata gola w 89. minucie) czy Talaverą (prowadzenie 2:0 do 83. minuty i strata wyrównującej bramki w 94. minucie). Do tego zaliczyła dwie porażki. Dzisiaj ma ostatnią okazję, by udowodnić, że awans jej się należy.

Mecz rozpocznie się dzisiaj o godzinie 19:00. Transmisję na żywo będzie można zobaczyć na Realmadrid TV.