/ KRot, Leszczu

Gole Jovicia, Mayorala i De Frutosa, asysta Ceballosa [VIDEO]

Luka Jović, Borja Mayoral i Jorge de Frutos zanotowali bardzo udany weekend. Cała trójka wpisała się na listę strzelców i każdy z nich był kluczowy dla swoich zespołów. Bardzo ładną asystę zanotował za to Dani Ceballos, a ostatnim podaniem przy decydującym golu popisał się Achraf Hakimi. Niestety pech nie opuszcza za to Javiego Sáncheza. Jak poszło wypożyczonym i sprzedanym?

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
Gareth pojawił się w meczu z Manchesterem United w 82. minucie, gdy zmienił Lucasa, ale Walijczyk nic nie dał swojej drużynie. Ostatecznie Greenwood strzelił trzeciego gola, a podopieczni Mourinho przegrali 1:3.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Brahim Díaz (Milan)
Po kontuzji wrócił do meczowej kadry, ale spotkanie z Parmą przesiedział na ławce rezerwowych. Milan wygrał 3:1.

Dani Ceballos (Arsenal)
Hiszpan pojawił się na boisku w meczu ze Slavią Praga w 88. minucie i praktycznie nie był przy piłce. Slavii natomiast udało się wyrównać w doliczonym czasie gry, więc kibice Arsenalu raczej nie mogą być z tego wyniku zadowoleni.

W niedzielę jednak wystąpił od początku w meczu z Sheffield i zanotował bardzo dobre spotkanie. To Ceballos zaliczył świetną asystę przy pierwszym golu Lacazette'a i dał dużo w rozegraniu. Miał 92% skuteczności podań, a do tego dorzucił jeszcze dwa odbiory. Rozegrał po raz pierwszy od długiego czasu pełne 90 minut i może być z siebie w pełni zadowolony. Arsenal wygrał 3:0.
Ocena WhoScored: 7,7/10

Luka Jović (Eintracht Frankfurt)
Bardzo ważny mecz z Wolfsburgiem zaczął w pierwszym składzie i odwdzięczył się Adiemu Hütterowi zdobyciem bramki na 2:1. Wykorzystał podanie André Silvy i mocnym uderzeniem z bliska pokonał Casteelsa. W starciu czwartej z trzecią drużyną Bundesligi Eintracht był górą i zmniejszył stratę do Wilków do jednego punktu. Jović miał też udział przy trzecim trafieniu swojej drużyny. Tylko Kamada i Silva otrzymali od Kickera lepsze oceny niż on.
Ocena Kickera: 2/6 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)
Ocena WhoScored: 8,0/10

Takefusa Kubo (Getafe CF)
José Bordalás dał mu szansę gry od pierwszej minuty w potyczce z Cádizem, ale Kubo jej nie wykorzystał. Na pewno nie można odmówić mu chęci. Do 51. minuty żaden piłkarz Getafe nie był przy piłce częściej. Ale właśnie wtedy trener postanowił zdjąć Japończyka. Take zanotował sporo strat (13), choć jednocześnie był tym, który ryzykował zdecydowanie najczęściej. Różnicy ostatecznie nie zrobił, a po jego zejściu Getafe straciło bramkę i przegrało 0:1. Przewaga nad strefą spadkową to już tylko cztery punkty.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,7/10

Borja Mayoral (AS Roma)
W dalszym ciągu jest najlepszym strzelcem Ligi Europy, ale ćwierćfinałowe spotkanie z Ajaxem w Amsterdamie rozpoczął na ławce rezerwowych. Wszedł na boisko w 77. minucie, ale był przy piłce raptem cztery razy, wygrał też dwa pojedynki główkowe. Jego zespół zdołał jednak wyjść na prowadzenie i ostatecznie zwyciężył w pierwszym meczu 2:1. Udział Hiszpana był znikomy.
Ocena WhoScored: 6,1/10

W meczu ligowym z Bologną wrócił do wyjściowej jedenastki i w 44. minucie strzelił jedynego gola w tym spotkaniu. Wykorzystał błąd obrońcy przeciwnika, minął Łukasza Skorupskiego i skierował piłkę do pustej bramki. Zszedł w 84. minucie, ale wynik już się nie zmienił. Był jednym z bohaterów swojego zespołu.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Martin Ødegaard (Arsenal)
Norweg ma problemy z kostką, w związku z czym nie był do dyspozycji Mikela Artety ani na mecz ze Slavią Praga u siebie (remis 1:1), ani na ligowe spotkanie z Sheffield na wyjeździe (zwycięstwo 3:0).

Reinier (Borussia Dortmund)
Przesiedział na ławce spotkania w Lidze Mistrzów z Manchesterem City (porażka 1:2) i w Bundeslidze ze Stuttgartem (wygrana 3:2).

Jesús Vallejo (Granada)
Wyszedł w podstawowym składzie na historyczny dla Granady mecz z Manchesterem United w ćwierćfinale Ligi Europy. Rozegrał bardzo solidne spotkanie. Przy golach nie zawinił i stanowił pewny punkt w defensywie Andaluzyjczyków. Czysto odbierał piłkę i sędzia ani razu nie odgwizdał mu faulu. Potrzebował takiego występu po ostatnich gorszych meczach. Granada jednak przegrała 0:2 i ma niewielkie szanse na awans do półfinału.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,5/10

W ligowym starciu z Realem Valladolid znów znalazł się w pierwszej jedenastce, jednak tym razem nie spisał się tak dobrze. To znaczy przez większość spotkania spisywał się bez zarzutu, ale cieniem na jego występie kładzie się niepotrzebny faul na Kodro, który dał rywalom rzut karny i następnie prowadzenie. Miał sporo szczęścia, że Granada odwróciła losy rywalizacji i wygrała 2:1, bo pretensje za stratę punktów kierowane byłyby do niego.
Ocena WhoScored: 5,8/10

Odeszli w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Mecz z Sevillą rozpoczynał na ławce. Na murawę wszedł dopiero w 86. minucie. Zaliczył ledwie cztery kontakty z piłką, ale zatrzymał przy tym jedną akcję gości. Trudno coś więcej napisać o jego występie. Celta przegrała 3:4.
Ocena Marki: brak
Ocena Asa: brak

Jorge de Frutos (Levante UD)
Hiszpan znalazł się w pierwszym składzie na mecz z Eibarem i zagrał bardzo dobre spotkanie. Robił dużo wiatru na prawym skrzydle (4 wygrane pojedynki), dorzucił do tego sporo pracy w defensywie, gdy z kontrami wychodzili gospodarcze, ale przede wszystkim zanotował zwycięskie trafienie w końcówce pierwszej połowy. Opuścił boisko w 84. minucie i zupełnie zasłużenie został wybrany piłkarzem meczu.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,6/10

Dani Gómez (Levante UD)
Dani wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Eibarem, ale było to dla niego trudne spotkanie. Było dużo walki w środku pola, więc generalnie Gómez nie uczestniczył zbyt często w grze, ale potrafił dać sporo drużynie. Oddał w sumie dwa strzały, do tego często pokazywał się do podań, wygrał dwa pojedynki i jedną główkę. Mimo to nie miał udziału przy golu, ale może być z siebie w miarę zadowolony. Opuścił boisko w 83. minucie.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,4/10

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
Marokańczyk pojawił się na boisku w meczu z Cagliari w 69. minucie przy bezbramkowym remisie, który dość długo się utrzymywał. Jednak to właśnie on odegrał ogromną rolę w jego przełamaniu, ponieważ zanotował świetną asystę przy zwycięskim golu Darmiana. Poza tym dobrze rozgrywał piłkę i kilkukrotnie pomógł kolegom wyjść z opresji. Świetna zmiana Achrafa, a Inter wygrywa 1:0 i utrzymuje przewagę nad rywalami.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
Hiszpan wyszedł w pierwszym składzie Tottenhamu na mecz z United i podobnie jak reszta swoich kolegów, zagrał dwie kompletnie różne połowy. W pierwszej był solidny i choć nie pokazał żadnego błysku, to mógł być z siebie w miarę zadowolony. W drugiej jednak nie dawał kompletnie nic w ofensywie, a w defensywie też nie było najlepiej. Dał się niesamowicie łatwo ograć przy dośrodkowaniu na gola Cavaniego, a przy golu Greenwooda przegrał kluczowy pojedynek z Anglikiem. Słaby mecz Reguilóna, a Tottenham przegrał 1:3.
Ocena WhoScored: 6,1/10

James Rodríguez (Everton)
Rozegrał całe spotkanie z Brighton, jednak ani on, ani jego zespół, ani przeciwnik nie przeprowadzili ani jednej akcji godnej uwagi. W meczu bez historii padł bezbramkowy remis.

Óscar Rodríguez (Sevilla)
Cały mecz z Celtą Vigo przesiedział na ławce rezerwowych. Jego koledzy poradzili sobie bez niego i wygrali 4:3.

Alberto Soro (Granada)
W dalszym ciągu leczy kontuzję. Granada w Lidze Europy przegrała z Manchesterem United 0:2, a w lidze pokonała Real Valladolid 2:1.

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Pech nie opuszcza wychowanka Królewskich, który rozegrał dobrą pierwszą połowę przeciwko Granadzie. Jego zespół prowadził 1:0, ale Javi musiał opuścić murawę z powodu urazu. Ze łzami w oczach zszedł z boiska, a jego koledzy nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu i ostatecznie Real Valladolid przegrał 1:2. Badania wykazały uraz przywodziciela. Rehabilitacja ma trwać około trzech tygodni.

Zawodnik kolejki: Luka Jović