Dzisiejsze okładki

Wygrana Hiszpanii w Gruzji to główny temat na poniedziałkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

Vamos!” – MARCA podkreśla, że Olmo uratował Hiszpanię w doliczonym czasie gry. Ekipa Luisa Enrique ocierała się o dramat w Gruzji aż Ferran Torres i skrzydłowy Lipska temu zapobiegli. Rywal bez żadnego doświadczenia w światowym futbolu miał na linach kadrę, która przez wiele minut pozostawała bez żadnego autorytetu.

Na górze w sekcji finału Pucharu Króla, który odbędzie się za 5 dni: najbardziej wyjątkowe derby Kraju Basków oczami wyjątkowych bohaterów; golfista Jon Rahm przekazuje, że ma już przygotowaną marynarkę Athleticu dla swojego przyszłego syna; inny golfista José María Olazábal dodaje, że chce wygranej Sociedadu i zrewanżowania się tym sposobem wspomnianemu koledze za turniej w Auguście.

Poza tym na dole: Movistar Inter zmiażdżył Barcelonę 6:1 – po czterech latach ponownie futsaliści tego klubu podnieśli Puchar Hiszpanii; Verstappen oddaje wygraną Hamiltonowi w wyścigu F1; motocyklista Viñales rozpoczyna sezon MotoGP jako lider.

AS

„Materiał na cracka” – AS informuje, że Olmo dał Hiszpanii wygraną w Gruzji po golu w 92. minucie. Luis Enrique: „Jeśli nie zasługiwaliśmy na wygraną, nie ma to dla mnie znaczenia”.

Na dole w sekcji Królewskich: Carvajal „transferem” dla Zidane'a – boczny obrońca, który rozegrał tylko 12 meczów, wraca w tym tygodniu.

Poza tym na dole: Movistar zmiażdżył Barcelonę – madrytczycy wygrali 6:1 z Pito wybranym jako MVP finału futsalowego Pucharu Hiszpanii; Hamilton uratował skórę – Verstappen naciskał na Anglika do samego końca, Sainz był 8., a Alonso nie ukończył wyścigu; Yates, Porte i Thomas zajęli podium dla ekipy Ineosu wyścigu dookoła Katalonii. Do tego w górnym rogu: Maverick błyszczy w Katarze – motocyklista Yahamy wygrał wyścig MotoGP, odrabiając straty z 8. miejsca po złym starcie.

Mundo Deportivo

„Złoty gol” – Mundo Deportivo podaje, że genialny strzał Daniego Olmo w doliczonym czasie gry pozwolił uniknąć niebezpiecznego potknięcia w drodze na mundial. Hiszpania cierpiała w starciu z bardzo defensywnym rywalem, który trafił pierwszy i zmusił do wymęczonej remontady.

Na dole: Eufemiano Fuentes podważa złoty medal Cacho z Igrzysk w 1992 roku; Movistar Inter zgarnia Puchar po starciu z Barceloną; Dembélé trafił w wygranej Francji; Hamilton wygrał, Sainz był 8., a Alonso nie ukończył wyścigu; Adam Yates zakłada koronę w Wyścigu dookoła Katalonii. Do tego na górze: lider Maverick – wielki wyścig i triumf Viñalesa w Losail oraz czwarte miejsce mistrza Mira.

Sport

„Przeżyli” – Sport przekazuje, że Hiszpania wygrała na styku. La Roja odrobiła straty z Gruzją poprzez gola Olmo w 92. minucie i uniknęła skomplikowania sobie awansu na mundial. Pedri przejął stery: piłkarz Barcelony po raz pierwszy zagrał w wyjściowym składzie kadry i zaliczył wielką drugę połowę, biorąc drużynę na plecy.

Na dole: optymizm w sprawie transferu Hålanda – operacja kosztowałaby 150 milionów euro; Viñales uderza i wygrywa na starcie sezonu MotoGP; Hamilton wygrał, Sainz był 8., a Alonso nie ukończył wyścigu F1. Na górze: Movistar Inter odbiera Puchar Barcelonie.