Hiszpania bez Ramosa ratuje trzy punkty

Reprezentacja Hiszpanii miała ogromne problemy, by strzelić gola Gruzji. Do przerwy przegrywała 0:1, ale dzięki trafieniom Ferrana Torresa i Daniego Olmo ostatecznie sięgnęła po komplet punktów.

Sergio Ramos nie zagrał ani minuty w dzisiejszym meczu Hiszpanii w Tbilisi. Drużyna prowadzona przez Luisa Enrique była bliska potknięcia, ale ostatecznie wygrała na wyjeździe z Gruzją 2:1. Decydujące trafienie w doliczonym czasie gry zanotował Dani Olmo.

Po remisie z Grecją Hiszpania wybrała się do Gruzji, gdzie trzy punkty były obowiązkiem. Luis Enrique nie wystawił w pierwszym składzie Sergio Ramosa, a jego defensywa zaczęła sypać się już w pierwszym kwadransie. Diego Llorente i Pedro Porro wyłapali po żółtej kartce jeszcze zanim mecz się na dobre rozkręcił. La Roja miała oczywiście sporą przewagę w posiadaniu piłki, ale znów nic z tego nie wynikało. A kiedy piłkarze już byli głowami w szatni, Gruzja znalazła sposób na pokonanie Unaia Simóna.

W przerwie Luis Enrique zdecydował się na zmiany, ale wejścia Iñigo Martíneza i Daniego Olmo nie odmieniły meczu tak, jak chciałby selekcjoner. Na szczęście dla jego zespołu już w 56. minucie Ferran Torres wykorzystał dośrodkowanie Jordiego Alby, ale Hiszpanie nadal nie potrafili wyraźnie zamknąć rywala na jego połowie i walili głową w mur. W doliczonym czasie gry na strzał z dystansu zdecydował się Dani Olmo i po błędzie bramkarza piłka wpadła do bramki Gruzinów po raz drugi.

Sergio Ramos nie rozegrał dziś ani minuty i całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych. Jego zespół nie zdołał naprawić błędów, które pojawiły się już w potyczce z Grecją trzy dni temu, ale zdobył bardzo ważne trzy punkty. Hiszpania ma cztery punkty, ale Szwecja, która zebrała na razie trzy oczka, o 20:45 rozpocznie potyczkę z Kosowem. Hiszpania zmierzy się z zespołem z Bałkanów już w środę.

Gruzja – Hiszpania 1:2 (1:0)
1:0 Kvaratskhelia 44' (asysta: Kiteishvili)
1:1 Ferran 56' (asysta: Alba)
1:2 Olmo 90'+3' (asysta: Alba)

Skład Hiszpanii: Simón; Porro (65' M. Llorente), D. Llorente (46' I. Martínez), García, Alba; Busquets (73' Oyarzabal); Ferran, Fabián (55' Thiago), Pedri, Bryan Gil (46' Olmo); Morata.