/ Leszczu, Mateo

Świetna asysta Reguilóna, James w roli napastnika [VIDEO]

W środku tygodnia duża część zawodników wypożyczonych czy sprzedanych z Realu Madryt nie rozgrywała swojego meczu. Warto jednak odnotować kolejne dobre mecze Reguilóna czy Hakimiego oraz wypożyczenie Luki Jovicia.

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
Całe spotkanie u siebie z Fulham przesiedział na ławce rezerwowych. Tottenham zremisował 1:1 z beniaminkiem.

Brahim Díaz (Milan)
Znalazł się w podstawowym składzie na pucharowy mecz z Torino i pozostał na murawie aż do 106. minuty. Był to raczej przeciętny występ. Na plus 3 kluczowe podania i pokazywanie się do gry na całej szerokości boiska. Uczestniczył w większości akcji ofensywnych zespołu. Jednak jednocześnie zaliczył wiele strat i często wdawał się w nieudane dryblingi. Zmarnował też znakomitą okazję na strzelenie gola. Podstawowy czas i dogrywka nie przyniosły goli, ale Milan skuteczniej wykonywał rzuty karne.

Dani Ceballos (Arsenal)
Mikel Arteta wystawił go od początku na domowe spotkanie z Crystal Palace, ale Ceballos niczym nie zachwycił. Do 69. minuty tylko Xhaka zaliczył więcej kontaktów niż on, ale niezbyt często wynikało z tego coś godnego uwagi. Właśnie ponad 20 minut przed końcem spotkania zmienił go Thomas Partey. Kanonierzy zawiedli i zaledwie zremisowali z zespołem z Londynu 0:0.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Takefusa Kubo (Getafe CF)
Getafe nie grało meczu w środku tygodnia, a następne spotkanie zagrają dopiero we wtorek z Cádiz, bo Azulones zostali już wyeliminowani z Pucharu Króla.

Luka Jović (Eintracht)
Wczoraj potwierdzono jego przenosiny do Eintrachtu Frankfurt, gdzie już pojutrze będzie miał szansę zanotować pierwszy występ po powrocie do Bundesligi. Po przylocie do Niemiec nie musi odbywać kwarantanny, dlatego już w niedzielę może wystąpić w starciu przeciwko Schalke.

Borja Mayoral (Roma)
Wiele meczów 1/8 finału Pucharu Włoch odbyło się w ostatnich dniach, ale Roma zmierzy się ze Spezią dopiero w najbliższy wtorek. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w ćwierćfinale z Napoli. Już dziś odbędą się za to derby Rzymu przeciwko Lazio.

Reinier (Borussia Dortmund)
Borussia nie rozgrywała meczu w środku tygodnia. W sobotę zagra z Mainz na własnym stadionie.

Jesús Vallejo (Granada)
Granada odrabiała zaległości i we wtorek pokonała Osasunę 2:0. Vallejo to spotkanie przegapił z powodu czerwonej kartki, którą otrzymał w meczu z Barceloną.

Sprzedani w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Celta w tygodniu nie rozgrywała meczu i będzie też mieć wolny weekend, bo z Pucharu Króla już odpadła. Najbliższy mecz dopiero 20 stycznia z Betisem.

Jorge de Frutos (Levante UD)
Levante nie grało meczu w środku tygodnia. Jutro Granotas zagrają z Fuenlabradą w Pucharze Króla.

Dani Gómez (Levante UD)

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
Inter w środku tygodnia grał w meczu Pucharu Włoch z Fiorentiną na wyjeździe. Achraf zaczął to spotkanie na ławce, ale pojawił się na murawie w 69. minucie przy wyniku remisowym. Doszło do dogrywki i tam Nerazzuri zatriumfowali dzięki główce Lukaku w ostatnich minutach. Hakimi dał niezłą zmianę, wprowadzając sporo dynamiki w ofensywne poczynania Interu, ale nie miał żadnego namacalnego wkładu w ostateczne zwycięstwo.

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz z Fulham i zagrał bardzo dobre spotkanie, mimo ostatecznego zawodu, jakim był kolejny remis. Już na samym początku meczu popisał się fantastycznym dośrodkowaniem wprost na głowę Kane'a, który dał Kogutom prowadzenie. Hiszpan był bardzo aktywny, zanotował dwa odbiory i często podłączał się do akcji ofensywnych. Spotkanie jednak zakończyło się remisem, więc Mourinho nie może być zadowolony ze swoich podopiecznych, bo była to doskonała szansa na doskoczenie do czołówki.
Ocena WhoScored: 7,9/10

James Rodríguez (Everton)
Wrócił do zdrowia i w ważnym meczu ligowym z Wolverhampton na wyjeździe pojawił się w pierwszej jedenastce. Miał udział przy pierwszym trafieniu, gdy odnalazł Lucasa Digne na lewym skrzydle, a Francuz zaliczył asystę przy trafieniu Alexa Iwobiego. Strzelcowi gola Kolumbijczyk wypracował też niezłą sytuację w 19. minucie, ale były gracz Arsenalu uderzył zbyt lekko. W tym spotkaniu Everton grał bez klasycznej „dziewiątki”, a James był obok Gylfiego Sigurðssona najbardziej ofensywnym graczem swojej drużyny. Skrót tego spotkania możecie obejrzeć tutaj.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Óscar Rodríguez (Sevilla)
Jego zespół rozgrywał zaległe spotkanie z Atlético na Wanda Metropolitano. Óscar nie wyszedł w pierwszym składzie, ale w 59. minucie Julen Lopetegui wpuścił go na boisko. 22-latek był aktywny, szukał gry, wykonywał też praktycznie wszystkie stałe fragmenty gry, jednak nie zrobił różnicy. Skończył mecz z dwoma podaniami kluczowymi, ale jego zespół przegrał z liderem 0:2.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3

Javi Sánchez (Real Valladolid)
W środku tygodnia jego zespół nie rozgrywał żadnego spotkania. Jutro o 20:00 Real Valladolid zagra na wyjeździe z SC Peña Deportiva (Segunda División B) w 1/16 finału Pucharu Króla.

Alberto Soro (Granada)
W zaległym spotkaniu z Osasuną znalazł się na ławce rezerwowych i nie podniósł się z niej do końca meczu. Granada wygrała 2:0.

Zawodnik kolejki: Sergio Reguilón