Po premierowym triumfie w 2021 roku w pojedynku z Celtą Vigo podopiecznych Zinédine'a Zidane'a czeka teraz napięty terminarz na trzech frontach. Styczeń przyniesie bowiem ze sobą trzy kolejne ligowe spotkania, udział w Superpucharze Hiszpanii i start w rozgrywkach Copa del Rey.
Najbliższym rywalem Królewskich będzie Osasuna, która już w tę sobotę podejmie przyjezdnych ze stolicy Hiszpanii w ramach 18. kolejki La Ligi. Następnie przyjdzie pora na krótką przerwę od ligowych rozgrywek – piłkarze Realu Madryt udadzą się do Andaluzji, aby wziąć udział w Superpucharze Hiszpanii. Pierwszy mecz z Athletikiem Bilbao zaplanowany jest na 14 stycznia, a w przypadku awansu trzy dni później odbędzie się finałowe starcie ze zwycięzcą pary FC Barcelona – Real Sociedad.
Kolejny tydzień przyniesie ze sobą debiut Realu Madryt w tegorocznych rozgrywkach Copa del Rey. Pojedynek w ramach 1/16 finału turnieju odbędzie się w formie pojedynczego meczu, ale rywal i dokładna data nie są jeszcze znane. 23 stycznia to powrót La Ligi i wyjazd do Kraju Basków na starcie z miejscowym Deportivo Alavés. Ostatni tydzień stycznia to kolejny mecz w Copa del Rey w ramach 1/8 finału rozgrywek (oczywiście przy założeniu, że Królewscy poradzą sobie z pierwszym rywalem) i ligowe spotkanie z Levante, które zaplanowane jest na 30 lub 31 stycznia.
| Rywal | Rozgrywki | Miejsce | Data |
| CA Osasuna | La Liga | Pampeluna | 9 stycznia |
| Athletic Bilbao | Superpuchar Hiszpanii | Malaga | 14 stycznia |
| FC Barcelona/Real Sociedad* | Superpuchar Hiszpanii | Sewilla | 17 stycznia |
| -- | Copa del Rey | -- | 19-20 stycznia |
| Deportivo Alavés | La Liga | Vitoria | 23 stycznia |
| --* | Copa del Rey | -- | 26-27 stycznia |
| Levante UD | La Liga | Madryt | 30-31 stycznia |
*w przypadku awansu
Komentarze (17)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się