„Real Madryt, prezes i zarząd wyrażają głębokie ubolewanie z powodu śmierci Antonio Gento, brata naszego honorowego prezesa Francisco Gento, a także byłego zawodnika w sezonie 1961/62.
Real Madryt wraz z całym madridismo pragnie złożyć kondolencje naszemu ukochanemu Francisco Gento, wszystkim bliskim i przyjaciołom, a także klubom, w których grał Antonio.
Antonio podczas gry dla Realu zdobył jedno mistrzostwo i jeden Puchar Hiszpanii. Zmarł w wieku 80 lat. Real Madryt składa też kondolencje całemu madridismo”, poinformowali na swojej oficjalnej stronie internetowej Królewscy.
Antonio Gento spędził w pierwszej drużynie Realu Madryt tylko jeden sezon i grał na pozycji napastnika, ale był też wychowankiem klubu, gdy trafił do niego kilka lat po transferze Paco, razem z trzecim bratem Julio. W Madrycie liczono po cichu, że początek lat sześćdziesiątych będzie stał pod znakiem Gento I, Gento II i Gento III, którzy mieliby stanowić o sile ataku Los Blancos. Julio i Antonio grali początkowo w klubie o enigmatycznie brzmiącej nazwie A. D. Plus Ultra, który dziś znamy jako Real Madryt Castilla. Obaj nie zdołali jednak przebić się na stałe do pierwszego zespołu, choć Anotonio w 1962 roku zaliczył kilka występów w drużynie Miguela Muñoza, by ostatecznie przenieść się do Levante, a karierę zakończyć w Racingu Santander. Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższą sobotę w Guarnizo, gdzie się urodził i mieszkał w ostatnich latach z najbliższą rodziną.
Komentarze (10)
Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Zaloguj się