Oceny zawodników po meczu z Sevillą

Real Madryt wygrał na wyjeździe z Sevillą 1:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

1. Courtois

Pierwszy raz od dwóch miesięcy zachował czyste konto w meczu ligowym. Na spore słowa uznania zasługuje cała drużyna, która przyczyniła się do tego, że Belg nie miał wiele pracy. Nie był jednak bezrobotny. Pokonać go próbowali De Jong i Ocampos, ale Courtois był przygotowany na ich uderzenia z powietrza i z oboma strzałami poradził sobie bez zarzutu.

17. Lucas Vázquez

Zaliczył tyle samo udanych dryblingów (6) co wszyscy pozostali zawodnicy Realu Madryt razem wzięci. Ma zdecydowanie więcej wolnej przestrzeni, gdy atakuje bardziej z głębi pola, właśnie jako prawy obrońca. W dobrym stylu podłączał się do ataku, mógł nawet zaliczyć asystę, gdyby Bono nie obronił strzału Benzemy w 38. minucie. W obronie było za to co najmniej poprawnie, a rywale grający po jego stronie nie sprawiali zbyt dużego zagrożenia.

5. Varane

Gdy zespół broni trochę niżej, a Varane może skupić się na dobrym ustawieniu i wybijaniu piłek, idzie mu całkiem nieźle. I tak było właśnie wczoraj. Zachował koncentrację, nie popełniał błędów. Rywalizował z De Jongiem, Munirem czy En-Nesyrim na dobrym poziomie.

6. Nacho

Ocampos próbował sprawiać mu spore trudności, jednak zwykle Nacho wychodził zwycięsko z tych pojedynków. Większe problemy zaczęły się, gdy na boisku pojawił się Suso, ale cały Real bronił wtedy głębiej, dlatego wygrane pojedynki przez skrzydłowego Sevilli ostatecznie i tak nie stwarzały aż takiej przewagi. Miał zdecydowanie więcej pracy niż jego partner z obrony.

23. Mendy

Po długim czasie bez konkretów w ataku wreszcie dał coś od siebie. Nie był to idealny mecz Francuza (aż 16 strat, najwięcej w zespole), ale w tej wygranej ma spory udział. Jeden z niewielu jego ataków przyniósł gola na 1:0. W defensywie przy Jesúsie Navasie nie było zawrotów głowy.

10. Modrić

Skorzystał z obecności Casemiro, choć to wcale nie znaczy, że w obronie miał mniej pracy niż ostatnio. Dobrze współpracował z Lucasem, kilka razy posłał niezłe podania do Rodrygo – to właśnie po jednym z nich w pierwszej minucie szansę na pokonanie bramkarza miał Vinícius. Wytrzymał całe spotkanie, a to przyjęcie z Rakiticiem na plecach – palce lizać.

14. Casemiro

Słabości Brazylijczyka ujawniają się, gdy rywal gra wyższym pressingiem, co niestety przekłada się na liczbę strat. Z piłką przy nodze było więc po prostu kiepsko. W defensywie walczył w swoim stylu i zaliczył kilka ważnych interwencji, choć kilka razy balansował na granicy żółtej kartki, która wykluczyłaby go z derbów Madrytu.

8. Kroos

Ograniczył ryzyko i od razu było to widać. Rzadko tracił piłkę, chętnie rozrzucał ją na prawe skrzydło. Był mózgiem zespołu przy każdym ataku pozycyjnym i robił to dobrze. Szkoda, że jego strzał zza pola karnego nie znalazł drogi do bramki. Standardowy występ Toniego.

25. Rodrygo

Znów w pierwszej akcji meczu wykonuje dobrą robotę (podanie do Viníciusa), a potem znika. Stracił 11 piłek, tyle samo razy wykonał celne podanie. Ostatecznie jedynym, za co można go pochwalić, jest akcja z pierwszej minuty. Nie wykorzystał swojej szansy, o którą prosił się praktycznie za każdym razem, gdy wchodził z ławki.

9. Benzema

Przedziwny mecz w wykonaniu Benzemy. Pod bramką Bono brakowało mu skuteczności i szczęścia, ale też brakowało mu precyzji w rozegraniu piłki. Miał jednak udział przy golu. Na tym jednak kończy się lista jego bardzo dobrych zagrań.

20. Vinícius

Kilka razy można było się uśmiechnąć, gdy w dość niespotykany sposób nie trafiał w piłkę (5. minuta po błędzie Bono) czy przewracał się (po faulu Ocamposa), jednak w rzeczywistości te sytuacje były w pełni zrozumiałe i wytłumaczalne. Każde zagrożenie pod bramką Bono wynikało jednak między innymi z jego dobrych zagrań: w pierwszej minucie zszedł do środka, ale po podaniu Rodrygo oddał kiepski strzał; później to z jego ataku na Bono przyszły sytuacje Benzemy i jego; przed strzałem Karima zmylił rywala i przeskoczył nad piłką. No i rzecz jasna gol, który bez niego po prostu by nie padł, bo Bono złapałby dośrodkowaną przez Mendy'ego piłkę w koszyczek. Odbieranie mu zasług za wczorajszy mecz to zwykła głupota.

11. Asensio

Jego wczorajszy występ ograniczał się do biegania. Ani razu nie miał piłki w ofensywnej tercji boiska. Pewnym usprawiedliwieniem może być postawa całego zespołu w końcowej części spotkania, jednak mimo wszystko od ofensywnego zawodnika można oczekiwać czegoś więcej niż 10 kontaktów z piłką przez 27 minut.