Advertisement
Menu
/ RealMadridTV, Movistar+

Zidane: Potrafimy robić też dobre rzeczy

Zinédine Zidane po meczu La Ligi z Sevillą udzielił wywiadów telewizjom RealMadridTV i Movistar+. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tych rozmów na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.

Foto: Zidane: Potrafimy robić też dobre rzeczy
Fot. Getty Images

– Wyróżniłbym dobre odczucia. Trzy punkty są ważne, ale dobre odczucia są jeszcze ważniejsze. Trzeba było właśnie to odzyskać i zagraliśmy bardzo dobrze. Świetnie interpretowaliśmy mecz, dobrze kontrolowaliśmy to, jak rywal mógł sprawiać nam trudności i rywalizowaliśmy w odpowiedni sposób od początku do końca. Mieliśmy też 2-3 dobre sytuacje, szczególnie na starcie meczu. Zasłużyliśmy na zwycięstwo i jestem zadowolony z zawodników.

– Gol przyszedł w najtrudniejszym okresie w spotkaniu? Tak, ale czasami tak to wygląda. Wyszła nam kontra, a po bramce też cierpieliśmy, ale to część gry. Nie możesz zawsze grać tak, jak tego chcesz, bo masz rywala. Cierpieliśmy, ale wysiłek wszystkich został nagrodzony.

– Nie dokonałem więcej zmian, bo podobała mi się drużyna. Dzisiaj było właśnie tak.

– Wystawienie Viníciusa i Rodrygo ze względu na szybkość i zaangażowanie w obronie? Przede wszystkim zrobili swoje w obronie. Wszyscy dobrze pracowali w defensywie, wspierając siebie nawzajem. Przy tym wiedzieliśmy, że możemy zranić ich w kontrach i tak padł gol Viníego. Nie zdobyliśmy bramki w naszym najlepszym momencie, bo sytuacje mieliśmy na starcie meczu, ale trafiliśmy w tej sytuacji. Po niej cierpieliśmy, ale wierzyliśmy w to, co chcieliśmy robić i to było najważniejsze.

– Moja pozycja została wzmocniona? Cieszę się z wygranej i nie myślę o takich rzeczach. Najważniejsze to robić swoje, a w sezonie zawsze masz trudne okresy. Mamy teraz serię cięższych spotkań, ale trzeba iść dalej. Popatrz, że od razu 3 dni po porażce możemy rozegrać taki mecz, a teraz znowu gramy za 3 dni. Trzeba dobrze odpocząć i skupić się na kolejnym spotkaniu. A cieszę się z zawodników, bo na końcu to oni grają, biegają, walczą. To wszystko po takiej krytyce... Trzeba zdać sobie sprawę, że potrafimy robić też dobre rzeczy [śmiech].

– Dlaczego drużyna gra dobrze tylko w ważnych meczach? Może tak być, ale tak naprawdę jest wiele czynników. Nie jest tak, że rozróżniamy rywali na mocnych i słabych, bo dzisiaj nie ma słabych rywali. Wszystkie ekipy są mocne i dobre. Jeśli fizycznie wchodzisz w mecz gorzej od rywala, masz problem. My o tym wiemy i nie chodzi o to. Wszystko może kosztować nas więcej w kontekście powtarzania wysiłku co 3 dni, grania cały czas i braku odpoczynku. Dzisiaj trzeba być zadowolonym i zacząć regenerację z myślą o kolejnym meczu.

– Podniesienie pewności siebie zespołu po takim zwycięstwie? Jeśli zadajesz mi takie pytanie, to rozumiesz ten temat. To jest podstawowa sprawa. Sam grałem i wiem, o co z tym chodzi. Gdy wykonujesz wysiłek i nagle tracisz gola po jakiejś pojedynczej akcji, to cię rani. Czasami tak jest z nami, ale to jest futbol i trzeba iść dalej, walcząc o każde 3 punkty. Dzisiaj musimy być zadowoleni, że wygraliśmy z takim rywalem na tym terenie. Ostatnie dni były trudne i ta drużyna pokazała, że ma charakter i że zawsze chce robić dobre rzeczy.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!