aktualności

2014.04.13, godz. 00:23, damikor / as.com

Morata najskuteczniejszym zawodnikiem Ligi

Dzięki trafieniu w meczu z Almeríą, Álvaro Morata stał się najskuteczniejszym zawodnikiem ligi hiszpańskiej. Napastnik Realu Madryt wykorzystał dobre podanie Asiera Illarramendiego i strzelił szóstego gola w tegorocznych rozgrywkach – potrzebował na to jedynie 282 minut. Jak podaje AS, Morata strzela bramkę co 47 minut.

Canterano wyprzedza w tej klasyfikacji Leo Messiego, który potrzebuje 82 minut na strzelenie gola, a także Cristiano Ronaldo (85 minut) i Ibaia Gómeza (86 minut). Bramka Moraty sprawiła również, że Królewscy wyszli na prowadzenie w klasyfikacji strzeleckiej, zdobywając w tym sezonie 94 gole.

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Sezon 2013/14

2014.04.13, godz. 21:30, ronaldo1994
Tak mało grał i strzelił to najskuteczniejszy. Ale popatrzcie ile on zmarnował setek. To się na równi układa
2014.04.13, godz. 18:50, Ramos1996
Bravo Álvaro
2014.04.13, godz. 17:59, domin11rm
Wykorzystuje swoje okazje i to cieszy, oby tak dalej!!!
2014.04.13, godz. 13:56, New_Divide
  Blaise16 - BAN (Caps Lock)   7 dni
2014.04.13, godz. 12:16, elDanielo
irytuje mnie już Ancelotii swoimi decyzjami.. Nie mam jaj by postawić na młodych którzy nie zawiodą. Case powinien grać od początku po coś on tutaj jest do ch**. Benz powinien znowu pojść na ławke chociaż na jeden mecz i by się ogarnął tak było jesienią kiedy na derby został i potem już jakiś poziom prezentował.
2014.04.13, godz. 11:37, Evilas
ile razy juz mowilem o tym, ze to nasz najlepszy pod wzgledem skutecznosci gracz, ale wiadomo lepiej "sprzedac!" albo "wypozyczyc" zamiast uwierzyc w naszego napadziora pierwszej klasy, cieszy mnie to, ze Morata utarl wam nosa za to psioczenie na niego, zyczenie mu kontuzji i sprzedaz... bardzo mnie to cieszy ;) nie przerywaj Álvaro! ^^
2014.04.13, godz. 11:19, ptych
Mowi sie, ze marnuje wiele okazji, ze mysli tylko o rajdzie na bramke, ale jak wyglada rzeczywistosc? Chlopak jest mlody, gra w Realu Madryt i dostaje ledwie kilka minut zeby zaprezentowac swoje umiejetnosci. Presja jest ogromna, kibice wymagajacy, mimo to trafia regularnie. Zaden napastnik (ZADEN), nawet gdyby byl to Ibrahimovic etc nie strzelilby wiecej goli przy tej ilosci minut gdzie mecze sa juz rozstrzygniete a pilkarze rozluznieni. To znakomity wynik. Zmarnowane sytuacje to efekt braku regularnoscu. Napastnik musi poprostu grac, zeby rozumiec partnerow, znalezc rytm, zdobyc pewnosc siebie. Morata ma ogromne zalety. Jest wychowankiem, Hiszpanem, mlody, gra w mlodziezowej reprezentacji, dobre warunki fizyczne, godzi sie z rola zniennika, strzela gole i zawsze zostawia serce na boisku, ciagle naciskajac na rywali. Zmiennik idealny.
2014.04.13, godz. 09:52, smak0sz
Dać mu minut i niech się ogrywa ! Tak samo jak Casemiro, jak Nacho... młodzież mamy niesamowitą a w dalszym ciągu (co się chyba nie zmieni) grają u nas Ojro. Wk@%a mnie niemiłosiernie to że Benzema zaś zapomniał chyba jak sie bramki strzela a dalej gra po 90 min... a Morata ile by np nie strzelił w jednym meczu, to nie pogra dłużej jak 15min. To samo z Casemiro, Illa zagrał taki piach z BVB że normalnie smutek ogarniał z góry do dołu, a Casemiro pokazał jaja i waleczność to nie....drewno again od początku wczoraj >.< Tak samo będzie jeszcze z lewą stroną obrony, pomimo że Fabio spisuje się conajmniej na db+ to przyjdzie Marcelo i nawet jak będzie grał padake to i tak będzie grywał po 90min...
2014.04.13, godz. 09:13, chiochi
parafian94
chociazby z Levante ;) gdyby nie ta bramka nie walczylbys teraz o lige

2014.04.13, godz. 09:11, michal132
Ach jak ten tytuł ładnie brzmi :D Chociaż wiadomo, ten wynik jest dziełem małej liczby rozegranych minut.
2014.04.13, godz. 01:28, Premiership
parafian94
dobrze gadasz ;)
2014.04.13, godz. 01:23, parafian94
jak dla mnie ktoś tu źle pojmuje pojęcie joker, wg mnie to ktoś kto wchodzi na boisko przy stanie dajmy na to 1:1 albo gdy przegrywamy i on wchodzi na boisko i strzela bramke/bramki dające cenny remis bądź zwycięstwo a ile takich bramek w tym sezonie Álvaro strzelił? więc nie nazywajmy go jokerem, dobry zmiennik dla Karima żeby ten się nie rozleniwił do reszty

a dzisiejsza bramka Álvaro miodzio!
2014.04.13, godz. 01:16, Zmiter912576
Jeden z moich ulubionych piłkarzy w realu. Podoba mi się jego gra, wcale nie boi się dryblingu i wierzy w swoje umiejętności. Świetny zmiennik dla Benzemy :)
2014.04.13, godz. 01:07, Terry272
Yiang

Ja nie mowie o Raúlu z konca swojej przygody z Realem tylko z jego najlepszych lat. Zobacz natomiast Ruuda ktory w swoim PIERWSZYM sezonie strzela 25 goli. Tu nawet nie chodzi o to ile strzela tylko on naprawde wykorzystywal 90% swoich szans w meczu. Benzema dzisiaj mogl przynajmniej 2x strzelic bramke a ta sytuacja z pietka Moraty to byla setka... Nie wspominajac o meczu z Barça gdzie wykorzystal dwie okazje na okolo piec 100% okazji. Masz racje trzeba sciagnac te okulary i to dostrzec.
2014.04.13, godz. 00:50, maczar928
z tym jokerem to przesadzacie,pewnie większość z was jeszcze niedawno pisała że to drewno i że trzeba sprzedać,ale cieszy fakt że morata nabiera pewności siebie bo tylko tego mu brakowało do zdobywania bramek
2014.04.13, godz. 00:48, tomek388
W takich meczach z Almerią, Benzema powinien odpocząć a Álvaro grać... Wszyscy widzą jaki Benz jest nieskuteczny w ostatnich spotkaniach, trzech setek nie wykorzystuje, a wchodzi młody Morata i strzela bramkę. Coś mi tutaj nie gra!
2014.04.13, godz. 00:47, Yiang
Eche... Raúl w końcowych sezonach to był wzór skuteczności. Prosimy zdjąć różowe okulary i dostrzec, że futbol się zmienia i nawet rasowe "9" grają już troszkę inaczej niż kiedyś (Cavani w PSG)
2014.04.13, godz. 00:42, Terry272
dawid77715

Ja zwrocilem na niego uwage przy kontrze. Dostal podanie od Benzemy i szli 3 na 3. Jak zobaczylem jego prowadzenie pilki to nie moglem uwierzyc. Popychal ja z predkoscia kulawego starca, cala kontra oczywiscie jeszcze przed polem karnym sie skonczyla. Higuain z Benzema to jednak byla inna marka ale rozumiem Gonzalo ze stac bo bylo na wiecej niz dzielenie minut z francuzem. Dla mnie ani Karim ani Higuain (mimo duzej sympatii do nich) nie pokazuja tego co bym chcial zobaczyc u napastnika Realu czyli SKUTECZNOSCI. Raúl, Ruud to byli napastnicy, a teraz? Szkoda gadac...
2014.04.13, godz. 00:38, edek1992
6 goli w 300 minut.. no no, ladnie. to Lewy w swoim pierwszym sezonie w BVB strzelil chyba 9 a rozegral pewnie 3 albo 4 razy wiecej minut, a przeciez jeszcze pare meczy Moracie zostalo.

od poczatku widze w nim potencjal ale mysle ze wypozyczenie zrobiloby mu dobrze, bo przydalby sie napastnik ktory zrobi roznice kiedy nam nie bedzie szlo bo Morata poki co daje sobie rade jak druzyna gladko gromi rywala. Gdyby zagral pelny sezon wrocilby jako w pelni rozwiniety napastnik i byloby elegancko;P
2014.04.13, godz. 00:38, Laikike1
błędem będzie jego sprzedawanie na lato, wydaje mi się że o wiele lepsza byłaby opcja wypożyczenia tak samo jak u Carvajala
2014.04.13, godz. 00:37, zbychu357
popieram dawid77715 w 100%
2014.04.13, godz. 00:37, dumel0
bardzo chce strzelac bramki i czasami gra przez to zbyt indywidulanie. ale ja zawsze w nim widzialem potencjal. jesli ogarnie nerwy, to bedzie jednym z najlepszych. co w przyszlym sezonie? mysle, ze z benzema sie uzupelniaja idealnie i chyba napastnik nie przyjdzie. ja bym tylko sprowadzil rakitica za khedire, ktorego lubie, ale ktory nie pasuje do aktualnej taktyki
2014.04.13, godz. 00:35, dawid77715
Jak dla mnie jest on świetnym napastnikiem i na prawdę nie rozumiem ludzi, którzy non-stop go krytykują. Faktem jednak jest, że jeśli już Álvaro wchodzi na boisko to za bardzo gra indywidualnie, często bezmyślnie tracąc piłkę, a spowodowane jest to tym, że gra bardzo mało i gdy dostaje szanse do gry, na siłę chce strzelić gola.
2014.04.13, godz. 00:34, zbychu357
Morata nareszcie gra tak jak powinien czekałem na taką gre w pierwszym zespole bo w castilli i reprezentacij u 21 nie jednokrotnie to pokazywał Gratulacje Morata oby tak dalej zawsze w niego wierzyłem to będzie joker na bayern
2014.04.13, godz. 00:29, ikerowa