Nacho i spółka lepsi od Rosji

Denis Czeryszew pokonany w Alcorcónie

W ostatnim meczu przed mistrzostwami Europy do lat 21 reprezentacja Hiszpanii pokonała Rosję 3:1. W Alcorcónie w barwach gospodarzy przez 56 na boisku grał Nacho Fernández, zaś w reprezentacji Rosji w pierwszej połowie wystąpił Denis Czeryszew, który jeszcze wczoraj w Madrycie brał udział w meczu Castilli z Córdobą.

Kibice zgromadzeni na stadionie w podmadryckiej miejscowości dość długo musieli czekać na bramki. W 38. minucie Rodrigo bez problemu przedryblował obrońcę i trafił obok bezradnego bramkarza Rosjan. Na początku drugiej połowy na strzał z dystansu zdecydował się Jakowlew, który wykorzystał błąd Marińo i wyrównał stan meczu. Podrażnieni Hiszpanie ruszyli do jeszcze groźniejszych ataków i wyszli na prowadzenie dzięki kolejnemu strzałowi z dystansu – tym razem świetnym uderzeniem popisał się Iker Muniain. W doliczonym czasie gry w polu karnym gości padł Montoya, a jedenastkę wykorzystał jego klubowy kolega z Barcelony – Thiago. Obaj madridistas z kolei spisali się bez zarzutu – w pierwszej połowie Czeryszew był jednym z najlepszych piłkarzy Rosji, zaś Nacho nieźle sobie radził na środku defensywy.

Przed drużyną Julena Lopeteguiego kolejny mecz już za niemal trzy miesiące. W pierwszym spotkaniu mistrzostw w Izraelu zmierzą się właśnie z dzisiejszymi rywalami. Młodzi reprezentanci La Furia Roja są faworytami turnieju i niemal wszyscy eksperci twierdzą, że mają wielkie szanse na obronę tytułu sprzed dwóch lat.

Hiszpania – Rosja 3:1 (1:0)
1:0 Rodrigo 38'
1:1 Jakowlew 50'
2:1 Muniain 71'
3:1 Thiago 93'

Hiszpania: Marińo; Montoya, Bartra, Nacho Fernández (56' Ińigo), Moreno; Thiago, Camacho (46' Illarramendi), Sarabia (46' Muniain), Canales (56' Koke), Deulofeu (46' Tello); Rodrigo (56' Álvaro).