Co musi się stać, żeby Real awansował do 1/8 finału?

Sytuacja Realu Madryt w grupie B wygląda źle. Królewscy przegrali w Kijowie i spadli na trzecią pozycję w tabeli.

Real Madryt przegrał dziś z Szachtarem Donieck 0:2, dlatego dla kibiców Królewskich bardzo istotny stał się drugi wtorkowy mecz w grupie B pomiędzy Borussią Mönchengladbach a Interem Mediolan. Dla Los Blancos najgorszą sytuacją byłoby zwycięstwo Niemców, którzy zapewniliby sobie awans do fazy pucharowej. To bowiem oznaczało, że jedyną drogą do awansu dla Realu byłoby wyprzedzenie Szachtara. Czyli wówczas Królewscy nie byliby zależni wyłącznie od siebie i bez względu na swój wynik w szóstej kolejce, musieliby liczyć na utratę punktów przez Szachtar na San Siro.

Spotkanie w Mönchengladbach zaczęło się dobrze dla gości. Już w 17. minucie Roberto Gagliardini podał do Matteo Darmiana, a zastępujący Achrafa Hakimiego prawy wahadłowy pokonał Yanna Sommera, który popełnił w tej sytuacji wyraźny błąd. Względny spokój mediolańczyków skończył się w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Valentino Lazaro dośrodkował wprost na głowę Alassane'a Pléi, a Francuz w dobrym stylu pokonał Samira Handanovicia. Duże emocje były też w drugiej połowie. Świetnie zachował się Romelu Lukaku, który najpierw poradził sobie z Denisem Zakarią, a później uderzył nie do obrony. Chwilę później Belg podwyższył prowadzenie dzięki dograniu Achrafa Hakimiego.

Spokój Interu – i w związku z tym także Realu Madryt – nie trwał jednak długo. Obudził się bowiem Alassane Pléa, który dołożył drugie trafienie, by po kolejnych dziewięciu minutach… wyrównać stan meczu. Po interwencji VAR-u trzecie trafienie Francuza anulowano i znów było „tylko” 3:2 dla Interu. Ostatecznie ten wynik już się nie zmienił. Inter wygrał, zachował szanse na awans i z Szachtarem zagra właśnie o fazę pucharową Ligi Mistrzów.

Mecze Realu Madryt z Borussią i Interu z Szachtarem można traktować jako rundę wstępną do fazy pucharowej. Zwycięzcy tych spotkań zagrają w dalszej fazie Ligi Mistrzów. W przypadku remisu w Madrycie z grupy wyjdzie Borussia. Jeśli Inter i Szachtar podzielą się punktami, kwestia awansu Ukraińców zależna będzie od rezultatu Królewskich.