/ Leszczu, KRot

Debiutancka bramka Soro, powrót Vallejo [VIDEO]

Alberto Soro strzelił pierwszą bramkę w barwach Granady, w której składzie ponownie pojawił się również Vallejo. Obrońca chorobę ma już za sobą. Jak spisali się pozostali?

Gareth Bale (Tottenham Hotspur)
Proces odbudowania Garetha trwa, ale na razie nie postępuje w zbyt szybkim tempie. Dostał 68 minut w Lidze Europy przeciwko Łudogorcowi i był to dość przyzwoity mecz w jego wykonaniu. Dwa dryblingi, jedna wygrana główka, kilka sprintów, ale te liczby nie oddają do końca jego aktywności. Oddał kilka strzałów, wreszcie zaczął ścigać się z rywalami na skrzydle, ale nie miał udziału przy żadnej z bramek dla Spurs, choć był bliski asysty po zgraniu piłki głową. Zmarnował też świetną sytuację, strzelając z bliska prosto w bramkarza. Powoli zaczyna być widać starego Bale'a, ale trudno powiedzieć, ile ten proces wracania do formy jeszcze może potrwać.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Brahim Díaz (Milan)
Milan w Lidze Europy zremisował na wyjeździe z Lille 1:1 i ciągle nie może być pewny wyjścia z grupy. Brahim rozpoczynał to spotkanie na ławce i pojawił się na murawie w 61. minucie, gdy mediolańczycy prowadzili 1:0. Tym razem Hiszpan zupełnie niczym się nie wyróżnił, może poza jedną indywidualną akcją, która mogła skończyć się golem, gdyby Hauge zachował się lepiej. Rywale skutecznie odcięli Brahima od piłki.
Ocena WhoScored: 5,9/10

Dani Ceballos (Arsenal)
Wyjazdową potyczkę z Molde mógł potraktować właściwie jako dodatkowy trening. Wszedł w 62. minucie, gdy wszystko było już jasne, a jego zespół prowadził 2:0. Zanotował kilkanaście podań, pomógł drużynie w utrzymaniu wyniku, a w 83. minucie Arsenal jeszcze podwyższył rezultat.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Takefusa Kubo (Villarreal CF)
Japończyk tradycyjnie wyszedł w pierwszym składzie w Lidze Europy, ale zaliczył dość słabe zawody przeciwko Maccabi. Sporo pracował w defensywie, notując aż trzy odbiory, co jak na skrzydłowego jest niezłym wynikiem. W ofensywie jednak było dość blado. Nie wygrywał pojedynków, notował sporo niecelnych zagrań, choć wynikało to też z niekonwencjonalnych prób. Emery zdjął go w 63. minucie, a Villarreal ostatecznie zremisował 1:1 na wyjeździe. Takimi występami na pewno nie przekona trenera, by stawiał na niego częściej również w lidze.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,3/10

Borja Mayoral (AS Roma)
Znalazł się w pierwszej jedenastce na wyjazdowy mecz z CFR Cluj, który Roma wygrała 2:0. Oddał dwa celne strzały, ale nie pomógł wydatnie swojemu zespołowi. Nie miał też udziału przy golach. W 64. minucie zmienił go Edin Džeko.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Reinier (Borussia Dortmund)
Brazylijczyk nie ma szczęścia. Tym razem otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie mógł być brany pod uwagę przez trenera. Borussia pewnie pokonała Club Brugge 3:0.

Jesús Vallejo (Granada)
Jego problemy z koronawirusem już się skończyły. Jesús wrócił do podstawowego składu Granady w meczu z Omonią w Lidze Europy. Andaluzyjczycy wygrali 2:1 i są o krok od awansu do kolejnej rundy. Hiszpan nietypowo zagrał na prawej obronie. Trzymał się bardziej swojej połowy i rzadko zapuszczał się w okolice pola karnego rywali. Przy straconym golu nie zawinił.

Sprzedani w letnim oknie transferowym

Miguel Baeza (Celta Vigo)
Celta nie gra w europejskich pucharach. Galisyjczycy przygotowują się do niedzielnego starcia z Granadą.

Jorge de Frutos (Levante UD)
Levante nie grało meczu w środku tygodnia, za to już dzisiaj na wyjeździe zmierzy się z Realem Valladolid.

Dani Gómez (Levante UD)

Achraf Hakimi (Inter Mediolan)
Drugi mecz przeciwko swojego klubowi z dzieciństwa, drugi raz jeden z najgorszych na boisku. Achraf nie będzie dobrze wspominać starć z Realem Madryt. Jego ekipa przegrała 0:2 i praktycznie uniemożliwiła sobie awans do kolejnej rundy. Marokańczyk wygrał jedną główkę, dwa razy odebrał piłkę i to by było na tyle, jeśli chodzi o pozytywy w jego występie. Nie radził sobie z Hazardem i Mendym, nie pomagał w ofensywie, był niemal nieobecny. „Ukoronowaniem” tego słabego występu był gol samobójczy, choć chyba wszyscy przyznamy, że był on dość naciągany i to Rodrygo zapiszemy większe zasługi.
Ocena WhoScored: 5,5/10

Sergio Reguilón (Tottenham Hotspur)
Reguilón dostał chwilę oddechu od Mourinho przed kluczowym meczem z Chelsea w weekend i pełne 90 minut przeciwko Łudogorcowi rozegrał Ben Davies. Koguty wygrały 4:0 i znacznie zbliżyły się do awansu do fazy pucharowej Ligi Europy.

James Rodríguez (Everton)
W środku tego tygodnia Everton nie rozgrywał żadnego spotkania. Drużyna Carlo Ancelottiego przygotowuje się do sobotniej potyczki z Leeds.

Óscar Rodríguez (Sevilla)
Rozpoczął mecz z Krasnodarem w wyjściowej jedenastce, ale nie zachwycił. Już w 53. minucie Julen Lopetegui zdjął go z boiska. I trudno się temu dziwić – Óscar nie zrobił nic konkretnego. Jego zespół wygrał za to z Krasnodarem 2:1 dzięki bramce w doliczonym czasie gry.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Real Valladolid nie rozgrywał w ostatnich dniach żadnego spotkania. Dziś zmierzy się u siebie z Levante.

Alberto Soro (Granada)
Wyszedł w podstawowym składzie w starciu z Omonią w Lidze Europy i wykorzystał otrzymaną szansę. Przede wszystkim strzelił debiutancką bramkę w barwach Granady, a wcześniej zaliczył asystę przy trafieniu na 1:0. Poza tym bardzo dobrze współpracował z Vallejo na prawym skrzydle. Obrońca grał dosyć ostrożnie, więc Alberto nie musiał się angażować w defensywę i często zostawał na połowie rywali.