Pierwsza porażka Castilli w sezonie

W 2. kolejce Segunda División B Castilla przegrała z rezerwami Getafe 1:2. Rywale bezlitośnie wykorzystali błędy w defensywie Królewskich i skutecznie się bronili.

Castilla przegrała z rezerwami Getafe 1:2. Królewscy popełnili dwa poważne błędy w defensywie, przez które zakończyli spotkanie bez punktów. Podopieczni Raúla przez większość meczu przeważali, ale Getafe B umiejętnie się broniło. Blancos nie potrafili znaleźć sposobu na agresywnie grającą i zdyscyplinowaną obronę gości. Kiedy w końcu udało się doprowadzić do remisu, kolejny błąd pozwolił Azulones na zdobycie drugiego gola.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla Castilli. W 10. minucie błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Gila. Potknął się i stracił futbolówkę. Wykorzystał to Relu, który natychmiast podał do Keity, a ten umieścił futbolówkę w siatce. Pierwszy kwadrans spotkania należał do Azulones. W miarę upływu czasu kontrolę nad spotkaniem przejmowali gospodarze. Problemem była jednak agresywna gra ze strony gości, którzy wiele akcji powstrzymywali faulami. Uzbierali aż cztery żółte kartki w pierwszej połowie. Castilla systematycznie zbliżała się do bramki rywali i najlepszą okazję do wyrównania miał Marvin. Miguel posłał podanie wzdłuż bramki, a skrzydłowy trafił w słupek.

W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. Castilla utrzymywała się przy piłce, ale odbijała się od defensywnego muru Getafe. W końcu Raúl postanowił dokonać zmian i posłał na boisko Morante i Theo. Brakowało jednak okazji. Liczne faule gości sprawiały, że Królewscy mieli sporo stałych fragmentów, lecz to również nie przynosiło efektów. Dopiero druga seria zmian okazała się skuteczna. Na murawie pojawił się między innymi César, który w 81. minucie znakomicie dośrodkował na głowę Hugo Duro, a napastnik pokonał Darío Ramosa.

Królewscy chcieli pójść za ciosem, podczas gdy Getafe B grało bardzo zachowawczo. Jednak defensywa Castilli nie uniknęła kolejnego błędu. Miguel złamał linię spalonego i w dosyć przypadkowej sytuacji Gracia znalazł się w dobrej sytuacji i wyprowadził gości na prowadzenie. Czasu na odpowiedź było już niewiele. Blancos ruszyli do ataku, lecz żadna z akcji nie zakończyła się powodzeniem i rezerwy Realu Madryt przegrały pierwszy mecz w sezonie.

Real Madryt Castilla – Getafe B 1:2 (0:1)