Historyczna wygrana piłkarek

W derbach Madrytu piłkarki Realu pokonały 3:1 Rayo Vallecano, notując dzięki temu pierwsze zwycięstwo w historii klubu.

Rywalizacja w derbach zawsze jest wyjątkowa, nawet jeśli nie gra w nich pierwszy zespół. Tym razem między sobą zmierzyły się żeńskie drużyny Realu Madryt i Rayo Vallecano. Z początku spotkanie nie było pasjonującym widowiskiem, ale rozkręcało się z minuty na minutę. Obie ekipy walczyły z zaciekłością o pierwszą wygraną w tym sezonie. Las Blancas wyglądały znacznie lepiej niż w dwóch pierwszych spotkaniach. Świetne okazje miały najpierw Ivana Andrés i Jessica Martínez. Obie trafiły do siatki, ale oba gole nie zostały uznane. Za pierwszym razem odgwizdano faul, a za drugim spalonego. Pomimo tych dwóch okazji piłkarki Rayo grały bardzo solidnie w defensywie i utrudniały życie madridistkom. W końcu bramkę udało się zdobyć Maite Oroz i pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Realu.

W drugiej części gry mecz również toczył się przy wysokiej intensywności, a po chwili otworzył się też worek z bramkami. Wynik podwyższyła najpierw Asllani, ale na gola Szwedki minutę później odpowiedziała Slađana Bulatović. To było kilka chwil kompletnego szaleństwa w Valdebebas, gdzie akcja raz toczyła się pod jedną, a raz pod drugą bramką. W końcu gola strzeliła jednak Jessica Martínez, która wykorzystała dośrodkowanie Sofii Jakobsson. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:1, a piłkarki Realu Madryt mogły świętować swoją pierwszą wygraną w historii.

Real Madryt – Rayo Vallecano 3:1 (1:0)
1:0 Maite Oroz 44'
2:0 Asllani 55'
2:1 Bulatović 56'
3:1 Jessica Martínez 59'

Real Madryt: Misa; Kenti, Ivana Andrés, Peter, Corredera; Jakobsson (81' Lorena), Kaci, Maite Oroz; J. Martínez, Asllani (62' Abelleira) i Cardona (88' Ubogagu).
Rayo Vallecano: Patri Larqué; Iris (69' Tere Morató), Auñón, Andújar (65' Zaira Flores), Sáez, Chule (88' Catalá); PaulaFernández, Pilar García, Sheila (88' Patri); ADT (65' Aedo) i Bulatović.