Porażka na inaugurację

Real Madryt rozegrał dziś pierwszy mecz Euroligi od 5 marca. Nie był to jednak udany powrót. Koszykarze Królewskich przegrali z Baskonią 63:76.

Spotkanie było emocjonujące i bardzo wyrównane od samego początku. Królewscy dość szybko wyszli na sześciopunktowe prowadzenie dzięki trzem udanym rzutom za trzy (11:5). Baskowie nie odpowiedzieli w ten sam sposób, ale dzięki dobrej grze w ataku i rzutom spod kosza, a także dobrej dyspozycji Luki Vildozy zakończyli pierwszą kwartę z minimalną stratą. Po stronie Królewskich wyróżniał się za to Jaycee Carroll, który w ciągu pięciu minut gry zdobył siedem oczek.

Druga kwarta nie była już tak udana. Real zawodził w defensywie, a skutecznością raz za razem popisywał się Alec Peters, jeden z najlepszych zawodników gospodarzy, który imponował nie tylko przy rzutach, lecz także pod koszami. Po pierwszej połowie to zespół Kraju Basków prowadził 33:29. U Królewskich zawodziło rozegranie, a rzuty za trzy punkty nie dawały tak dobrych rezultatów jak na początku spotkania.

Real Madryt musiał wziąć się do roboty i to częściowo się udało. Facundo Campazzo nie mógł jednak wygrać meczu w pojedynkę. O ile w trzeciej kwarcie Los Blancos potrafili odrobić straty i wyjść na pięciopunktowe prowadzenie (47:42), o tyle jeszcze szybciej je stracili. Jeszcze przed upływem 30 minut gry gospodarze mieli o trzy oczka więcej.

O ostatniej kwarcie Królewscy powinni jednak jak najszybciej zapomnieć. Choć zaczęli ją od trzech punktów Gaby'ego Decka, posypali się na kawałki. Baskonia nie grała rewelacyjnie, ale przewyższała drużynę Pablo Laso o klasę w kwestii skuteczności. Real grał agresywnie, ale to nie agresji dziś zabrakło.

Po pięciu z rzędu zwycięstwach w oficjalnych rozgrywkach tego sezonu przyszedł czas na zimny prysznic. Niestety wydarzył się on w najważniejszych dla Królewskich rozgrywkach. Na szczęście jest to tylko zimny prysznic. Szansę na przełamanie koszykarze Realu Madryt będą mieli już w niedzielę. Tym razem wybiorą się na Wyspy Kanaryjskie, gdzie w Lidze ACB zmierzą się z Gran Canarią.

76 – Baskonia (15+18+19+24): Peters (18), Henry (23), Jekiri (1), Raieste (0), Giedraitis (12), Vildoza (12), Diop (5), Polonara (4), Jekiri (1), Fall (1), Raieste (0), Sedekerskis (0).

63 – Real Madryt (16+13+20+14): Randolph (5), Carroll (10), Campazzo (17), Abalde (5), Tavares (10), Deck (5), Thompkins (5), Rudy Fernández (3), Garuba (3), Alocen (0), Causeur (0), Laprovíttola (0).