Menu
/ realmadrid.com, as.com

Oficjalnie: Rodrygo dopisany do pierwszej drużyny

Foto: Oficjalnie: Rodrygo dopisany do pierwszej drużyny
Fot. Getty Images

Rodrygo Goes został oficjalnie zawodnikiem pierwszej drużyny Realu Madryt. Oznacza to, że w tym sezonie nie będzie mógł występować w Castilli.

Trzy tygodnie temu poinformowano, że Rodrygo Goes i Andrij Łunin zostaną formalnie piłkarzami Castilli, ale na co dzień będą członkami pierwszego zespołu. Chodziło o zabezpieczenie wolnych miejsc w kadrze drużyny Zidane'a. Tydzień temu przepisano jednak Ukraińca do pierwszej ekipy, a teraz to samo zrobiono z Brazylijczykiem.

Formalnie profesjonalny klub w Hiszpanii może korzystać w danym sezonie z graczy ze szkółki lub rezerw do czasu aż ci rozegrają 10 meczów w pierwszym zespole w jakichkolwiek oficjalnych rozgrywkach. Wtedy do końca sezonu mogą już występować jedynie w zespole seniorów. Jeśli piłkarz zapisywany jest do ekipy rezerw, której nie obowiązują limity wiekowe, może przechodzić wyżej jedynie w przypadku bycia młodszym niż 23 lata w przypadku gracza z pola i 25 lat w przypadku bramkarza. Rodrygo i Łunin spełniali te warunki, mając odpowiednio 19 i 21 lat. Taki zawodnik może nawet w weekend zagrać w meczach obu swoich ekip, jeśli te dzieli więcej niż 24 godziny.

Jako pierwszy o zmianie poinformował dziennik AS. Formalne przejście do pierwszej drużyny oznacza także zmianę numeru, bo profesjonalne ekipy w  Hiszpanii mogą przypisać 25 graczom jedynie numery od 1 do 25. Rodrygo swoją „27”, z którą grał od debiutu w białej koszulce, zamienia na numer 25, z którym dotychczas występował Vinícius, który niedawno przejął „20”, jaką zostawił wolną Marco Asensio.

Aktualne numery piłkarzy pierwszej drużyny Realu Madryt na sezon 2020/21:
1 – Thibaut Courtois
2 – Dani Carvajal
3 – Éder Militão
4 – Sergio Ramos
5 – Raphaël Varane
6 – Nacho
7 – Eden Hazard
8 – Toni Kroos
9 – Karim Benzema
10 – Luka Modrić
11 – Marco Asensio
12 – Marcelo
13 – Andrij Łunin
14 – Casemiro
15 – Federico Valverde
16 – Borja Mayoral
17 – Lucas Vázquez
18 – Luka Jović
19 – Álvaro Odriozola
20 – Vinícius Júnior
21 – Martin Ødegaard
22 – Isco
23 – Ferland Mendy
24 – Mariano
25 – Rodrygo Goes.

Poza tym trzecim bramkarzem zespołu pozostaje Diego Altube, na co dzień bramkarz Castilli, który jest wpisany do profesjonalnych rozgrywek z numerem 26. Do tego z „28” w zespole zadebiutował już Marvin Park, a z „30” Sergio Arribas, również gracze Castilli.

W tym momencie Królewscy zapełniają wszystkie 25 miejsc dla profesjonalnych zawodników w kadrze pierwszego zespołu, więc w praktyce nie mogą dołączyć do zespołu żadnego seniora. Należy jednak dodać, że już dzisiaj na wypożyczenie do Romy może odejść Borja Mayoral.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!