Menu
/ realmadrid.com

Ostatni trening w tym tygodniu

Foto: Ostatni trening w tym tygodniu
Fot. realmadrid.com

Królewscy stawili się dzisiaj w Valdebebas, gdzie odbyli siódmy trening w tym tygodniu. Razem z drużyną nie trenowało ośmiu zawodników.

Zawodnicy Realu Madryt pojawili się dziś w Valdebebas, aby kontynuować przygotowania do nowego sezonu i odbyli siódme zajęcia w tym tygodniu. Trener nie mógł jednak liczyć na wszystkich piłkarzy, choć na boisku pojawiła się jednak większość graczy.

Razem z drużyną nie trenowało ośmiu zawodników. Klub nie wydał oficjalnego komunikatu na temat stanu zdrowia któregokolwiek z nich, ale z własnych obserwacji i doniesień medialnych możemy ustalić, dlaczego poszczególni piłkarze nie pracowali na pełnych obrotach.

  • Sergio Reguilón skręcił kostkę w meczu z Ukrainą. Lewy obrońca nie będzie trenował z drużyną jeszcze przez około tydzień, ale dziś pracował indywidualnie na boisku i w siłowni.
  • Gareth Bale ma stłuczone kolano po meczu z Bułgarią. Walijczyk wrócił ze zgrupowania z urazem i nie wiadomo, kiedy będzie pracował z zespołem. Atakujący ćwiczył tylko w klubowych budynkach.
  • Eden Hazard ponownie nie wybiegł na murawę i został tylko na siłowni, ponieważ cały czas nie znajduje się w optymalnej dyspozycji, żeby móc trenować na pełnych obrotach.
  • Marco Asensio ma obrzęk w kolanie. W ubiegłym tygodniu opuścił przedwcześnie zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii i nie zagrał w żadnym meczu. W poniedziałek atakujący przeszedł badanie rezonansem magnetycznym, które wykazało, że obrzęk stopniowo zanika, a piłkarz nie nabawił się żadnego urazu, jednak ponownie spędził trening jedynie na siłowni.
  • Isco skręcił kostkę podczas jednego z treningów w tym tygodniu. Pomocnik przegapi na pewno pierwszy mecz z Realem Sociedad i ma być gotowy do gry na spotkanie z Betisem, które zaplanowano na 27 września. Dziś trenował indywidualnie na boisku i w siłowni.
  • Lucas Vázquez został w klubowych budynkach. MARCA informowała w piątek, że Hiszpan nabawił się niewielkiego przeciążenia w mięśniach nogi.
  • Mariano również ćwiczył na siłowni. Napastnik od dłuższego czasu ma problemy fizyczne – jednego dnia pojawia się na murawie, a kolejnego ćwiczy za zamkniętymi drzwiami.
  • Luka Jović także pozostał tylko w klubowych budynkach i nie wybiegł na boisko. Nie wiadomo jednak, czemu Serb nie pojawił się na murawie.

Zajęcia dla pozostałych piłkarzy rozpoczęły się od pracy na siłowni. Następnie zawodnicy wybiegli na dwa boiska treningowe, gdzie pracowali nad kontrolą piłki, grą kombinacyjną, wywieraniem presji na rywalu i odbiorem piłki. Grali też w siatkonogę i na sam koniec rozegrali kilka minimeczów na boisku o zmniejszonych wymiarach. Zajęcia odbywały się pod okiem Zidane'a i przebiegały zgodnie z protokołem La Ligi zatwierdzonym przez Ministerstwo Zdrowia i Krajową Radę Sportu.

Zdjęcia z dzisiejszego treningu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej klubu. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!