Znamy ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów

Dziś poznaliśmy ostatnie zespoły, które zagrają w finałowym turnieju Ligi Mistrzów w Lizbonie. Awans do ćwierćfinału zapewniły sobie dziś FC Barcelona i Bayern Monachium.

Real Madryt przegrał wczoraj z Manchesterem City 1:2 i odpadł z Ligi Mistrzów w 1/8 finału. Z rozgrywkami Champions League pomimo dwóch goli we wczorajszym meczu żegna się także Cristiano Ronaldo i jego Juventus. Stara Dama wygrała wczoraj z Lyonem 2:1, ale przez przewagę bramek na wyjeździe to Francuzi zagrają z Obywatelami w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Pomimo remisu 1:1 w Neapolu Barcelona była dziś wyraźnym faworytem w starciu z drużyną, w której od pierwszej minuty wystąpił Piotr Zieliński. Katalończycy świetnie zaczęli, bo już w 23. minucie prowadzili 2:0, choć pierwsze trafienie mogło budzić pewne wątpliwości, ponieważ Clément Lenglet przed oddaniem strzału odepchnął rywala. Pod koniec pierwszej połowy po golu Luisa Suáreza było nawet 3:0, ale natychmiast – też po rzucie karnym – odpowiedział Lorenzo Insigne. Po przerwie Napoli potrzebowało więc dwóch trafień. W drugiej połowie nie zdobyło nawet jednej bramki i pożegnało się z Champions League.

Po wygranej 3:0 Bayernu na Stamford Bridge dzisiejszy rewanż z Chelsea miał być formalnością i tak rzeczywiście było. Jakiekolwiek marzenia The Blues zakończyły się bardzo szybko. Już w 10. minucie Robert Lewandowski strzelił na 1:0, co oznaczało, że Anglicy potrzebują aż czterech goli. Niedługo później potrzebowali aż pięciu, bo Ivan Perišić strzelił na 2:0. Ostatecznie jeszcze w pierwszej połowie Tammy Abraham wykorzystał niepewną interwencję Manuela Neuera i doprowadził do wyniku 2:1, jednak trudno było mówić o jakiejkolwiek nadziei na awans. Ostatecznie Bayern wygrał aż 4:1, a Lewandowski skończył mecz z dwiema bramkami i dwiema asystami. Decydujące podanie przy jego ostatnim trafieniu zaliczył Álvaro Odriozola, który w 71. minucie zmienił Joshuę Kimmicha.

Już wcześniej awans do ćwierćfinału zapewniły sobie RB Lipsk, Atlético, Atalanta i Paris Saint-Germain, które jeszcze przed przerwą spowodowaną pandemią koronawirusa wyeliminowały odpowiednio Tottenham, Liverpool, Valencię i Borussię Dortmund.