Menu
/ Onda Cero

Onda Cero: Odriozola wróci i zostanie w Realu Madryt

Foto: Onda Cero: Odriozola wróci i zostanie w Realu Madryt
Fot. Getty Images

W radiu Onda Cero podsumowano sytuację transferową niektórych zawodników Realu Madryt.

Królewscy oficjalnie sprzedali tego lata już czterech zawodników: Achrafa Hakmiego do Interu, Javiego Sáncheza do Valladolidu oraz Jorge de Frutosa i Daniego Gómeza do Levante. W sumie zebrano już ze sprzedaży graczy 48 milionów euro. W programie El Transistor podkreślono, że celem minimum jest uzyskanie z transferów 100 milionów euro, a marzeniem przebicie granicy 200 milionów euro. Następni w kolejce do odejścia są Óscar Rodríguez i Borja Mayoral.

Jeśli chodzi o inne plany klubu, do klubu na kolejny sezon wróci Álvaro Odriozola. Hiszpan pozostanie w ekipie na następne rozgrywki jako rywal Daniego Carvajala. Taką decyzję podjęli już zawodnik z klubem. Wypożyczenie obrońcy do Bayernu nie przyniosło pożądanego efektu – rozegrał w nim tylko 4 mecze – i po zakończeniu Ligi Mistrzów, w której będzie jeszcze graczem Bawarczyków, oraz urlopie ponownie zasili on Real Madryt.

Klub podjął też swoje decyzje w sprawach Lucasa Vázqueza i Brahima. Temu pierwszemu kontrakt wygasa w 2021 roku i Królewscy nie zamierzają przedstawiać mu propozycji przedłużenia umowy. Co więcej, przekazano zawodnikowi, że ułatwi mu się odejście, jeśli znajdzie dla siebie dobrą opcję. Działacze doceniają atakującego za jego zaangażowanie i pracę oraz bycie wzorowym wychowankiem, ale uważają, że nadszedł czas pożegnania. Wszyscy czekają na decyzję samego zawodnika, który nie pierwszy raz znajduje się poza planami klubu. 29-latek wie przy tym, że Zidane ceni jego uniwersalność i jeśli ostatecznie zdecyduje się zostać w klubie, wcale nie musi być na straconej pozycji w temacie rozegrania większej liczby minut. Na razie decyzja Lucasa nie jest znana.

Co do Brahima, klub jasno wskazuje, że trzeci sezon praktycznie bez gry nie przysłuży się nikomu i mocno zaleca kończącemu pojutrze 21 lat zawodnikowi odejście na wypożyczenie. Hiszpan jest doceniany przez działaczy i trenerów, ale mimo wszystko przed nim w ofensywnej hierarchii zespołu jest wielu zawodników i nikt nie widzi szansy na jego regularne występy w Realu Madryt w kolejnym sezonie. Klub wie, że piłkarz i jego rodzina zaaklimatyzowali się w Madrycie, więc na razie doradza mu skorzystanie z opcji wypożyczenia do Getafe, w którym gra nie naruszyłaby za bardzo jego życia prywatnego i codzienności, jaką zbudował sobie od stycznia 2019 roku.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!