Menu
/ as.com

A dlaczego nie do Osasuny?

Foto: A dlaczego nie do Osasuny?
Tyle opcji, że aż głowa boli (fot. Getty Images)

Takefusa Kubo jest jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników na hiszpańskim rynku. Jak donoszą dziennikarze Asa, na prowadzenie w wyścigu o usługi 19-latka niespodziewanie wysunęła się Osasuna. Opcja przeprowadzki do stolicy Nawarry podoba się Japończykowi. W kraju liczą się jeszcze Real Sociedad, Betis i Granada. Upadła natomiast możliwość przenosin do Sevilli.

Pampeluna na ten moment wydaje się najkonkretniejszym kierunkiem dla bodaj najbardziej obiecującego gracza Królewskich. Florentino i José Ángel Sánchez mają do Kubo wielką słabość, a w pionie sportowym panuje przekonanie, że gdyby tylko Japończyk miał europejski paszport, pomocnik już teraz byłby członkiem pierwszej drużyny. Problem powinien zostać rozwiązany w przyszłym roku, gdy Vinícius otrzyma hiszpański paszport.

Takefusa myśli jedynie o tym, by pozostać w La Lidze, choć Ajax i Lazio wciąż się nie poddają. Piłkarz chce dalej występować w Hiszpanii i grać jak najwięcej, tym razem celuje w 40 meczów w sezonie. Niezależnie od tego, czy uda mu się zadebiutować w europejskich pucharach, celem Kubo jest powrót do Madrytu w wieku 19 lat z 70 występami w lidze i realną szansą na grę w białej koszulce.

Osasuna stara się przekonać Królewskich tym, że młody atakujący będzie ważną postacią w sezonie obchodów stulecia istnienia klubu i otwarcia nowego El Sadar. Zaangażowany w sprawę jest także trener, Jagoba Arrasate, oraz Adidas, który od przyszłego sezonu będzie ubierał Osasunę. Wszystkie te czynniki sprawiają, że klub z północy Hiszpanii znajduje się obecnie na naprawdę dobrej pozycji.

Konkurencja jest jednak duża i mocna. O Kubo pytała już większość klubów Primera División: Granada, Real Sociedad, Levante, Celta, Alavés, wracająca do ligi Huesca czy oba kluby z Sewilli. W stolicy Andaluzji dobrze poinformowane źródła twierdzą, że o wiele bardziej prawdopodobna jest możliwość wypożyczenia do Betisu. Najpierw trzeba by jednak poznać dokładny pomysł na zespół świeżo zatrudnionego Manuela Pellegriniego. Sevilla najpewniej będzie zmuszona zrezygnować, ponieważ Real nie zgodzi się na dwuletnie wypożyczenie z opcją wykupu, a tylko taka opcja interesuje klub z Estadio Sánchez Pizjuán. Włodarze Królewskich, niezależnie od tego, kto przyjdzie i odejdzie, stawiają sprawę jasno: Kubo jest nie na sprzedaż i najpóźniej od przyszłego lata będzie członkiem kadry Los Blancos.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!