Menu
/ MARCA

MARCA: Zidane zostaje na kolejny sezon

Foto: MARCA: Zidane zostaje na kolejny sezon
Fot. Getty Images

Decyzja o pozostaniu Zinédine'a Zidane'a jest już podjęta, twierdzi dziennik MARCA.

Decyzja jest już podjęta i chociaż sam Zidane nie potwierdza tego publicznie, to na pewno stanie na czele pierwszej drużyny Realu Madryt w sezonie 2020/21, informuje MARCA. Prezes i trener odbyli rozmowę po zakończeniu La Ligi i pozostanie szkoleniowca jest pewne. Zdobycie 34. tytułu rozwiało różne wątpliwości czy zapytania, jakie istniały z obu stron i drugi projekt Francuza będzie trwać dalej. Po zakończeniu Ligi Mistrzów nie dojdzie do żadnej niespodziewanej konferencji i drugiego zaskakującego odejścia trenera.

„Zidane to błogosławieństwo z nieba dla Realu Madryt”, powiedział kolejny raz Florentino Pérez po zdobyciu mistrzostwa. Francuz ponad rok temu wrócił do klubu z jasnym celem odbudowania drużyny pod względem konkurencyjnym i potwierdzenia swojej pracy właśnie tytułem mistrzowskim. Nikt nie może podważyć zrealizowania celu na ten rok ani zakwestionować szkoleniowca. Jego metody czy decyzje podobają się bardziej lub mniej, ale z Zizou na ławce liczba sukcesów i tytułów tylko rośnie.

Francuzowi pozostają dwa lata kontraktu, ale ustalenia na papierze nigdy nie były podstawą porozumienia trenera z Florentino. Gdy tylko widział, że nie daje rady czy coś wymyka się jego kontroli, po prostu z tego rezygnował i otwarcie mówił o tym prezesowi. Jako piłkarz zrezygnował z roku kontraktu z Realem Madryt, a jako trener w 2018 roku uznał, że powinien opuścić zespół dla jego dobra.

Dzisiaj Francuz czuje się silny i szczęśliwy z wypełnienia głównego celu na ten sezon, jakim było rywalizowanie na poziomie w każdym tygodniu i potwierdzenie całej pracy tytułem mistrza Hiszpanii. Właśnie potknięcia i porażki w lidze, czyli tej codzienności, na jaką sam naciska, bolały go najbardziej w czasie pierwszego etapu. Zizou chciał nie tyle podnieść sam puchar, co przywrócić zespołowi stały poziom konkurencyjny trwający przez całe rozgrywki.

To wszystko z typowymi dla sezonu dołkami. Po porażce z Mallorcą i przed meczem o życie w Lidze Mistrzów w Stambule spekulowano nawet o jego zwolnieniu. W drugiej części sezonu nadeszły bolesne odpadnięcie z Pucharu Króla czy porażka z City, a następnie trudna dla wszystkich izolacja. W przypadku Królewskich była ona tym cięższa, że przyszła zaraz po porażce z Betisem, w której drużyna w dramatyczny sposób zmarnowała to, co wypracowała w wygranym Klasyku. Zespół odbudował się w tym okresie dzięki przywództwu właśnie trenera oraz Sergio Ramosa.

W tym sezonie zostaje jeszcze Liga Mistrzów, a co do dalszej przyszłości, Zizou wie, że musi stanąć do kolejnego wyzwania z tym, co ma dzisiaj. MARCA podkreśla, że trener jest szczęśliwy ze swojej kadry, chociaż widzi, że może dokonać zmian poprzez powroty wypożyczonych czy zmianę w rozkładzie minut. Te tematy także podjął w rozmowie z prezesem. Najważniejsza wiadomość dotyczy jednak pozostania samego Zidane'a.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!