36. kolejka: Barça wygrywa i znowu doskakuje na punkt

Barcelona w pierwszym dniu 36. serii spotkań La Ligi wygrała swój mecz i znowu doskoczyła do Realu Madryt na punkt.

Tę serię spotkań rozpoczęło o 17:00 starcie Osasuny z Celtą Vigo. Szybko to goście wyszli na prowadzenie, ale po kilkunastu minutach wyrównał Enric. Druga połowa była bardzo wyrównana i ostatecznie jedyny gol padł w jej doliczonym czasie gry, gdy po dośrodkowaniu piłkę głowę do siatki skierował José Arnáiz.

W drugim spotkaniu Valladolid podejmował Barcelonę i Katalończycy już po kwadransie kontrolę przełożyli na trafienie. Gol padł po głupiej stracie gospodarzy pod swoim polem karnym. Odebraną piłkę Roberto szybko rozegrał z Semedo, a ta trafiła do Messiego, który zagrał ją do znajdującego się w polu karnym Arturo Vidala. Chilijczyk, który sekundy wcześniej stracił futbolówkę, znalazł sobie miejsce do strzału, a piłka odbiła się od słupka i trafiła do siatki. Goście mieli kilka sytuacji na podwyższenie wyniku przed przerwą, a Valladolid jedynie dosyć przypadkowo wyprowadził raz Kike Péreza sam na sam z Ter Stegenem, ale atakującemu Valladolidu tuż przed niemieckim bramkarzem uciekła piłka.

Po przerwie gra się wyrównała, a Valladolid potrafił kilka razy zagrozić bramce Barcelony. Ter Stegen po główkach Enesa Ünala musiał wykonywać największe wysiłki, by odbić piłki lecące w kierunku jego drugiego słupka. Tak naprawdę przez dużą większość tej części gry goście nie pokazali za wiele i coraz bardziej oddawali inicjatywę gospodarzom, długimi okresami w ogóle nie wychodząc ze swojej połowy. Trzeba przyznać, że Valladolid był blisko gola i może nawet na niego zasługiwał, ale ostatecznie trzy kluczowe dla siebie punkty zgarnęła ekipa Quique Setiéna.

Co to oznacza dla Realu Madryt? Że matematycznie wciąż potrzebuje on 5 punktów w pozostających dla niego 3 meczach, by świętować mistrzostwo. Jeśli Królewscy wygrają w poniedziałek w Grenadzie, to tytuł da im potencjalne czwartkowe zwycięstwo nad Villarrealem bez względu na wynik Barcelony.