/ RealMadridTV

Zidane: Oba gole padły po świetnych akcjach

Zinédine Zidane pojawił się na konferencji prasowej po meczu La Ligi z Deportivo Alavés. Przedstawiamy zapis z tego telespotkania trenera Realu Madryt z dziennikarzami na Alfredo Di Stéfano.

[COPE] Benzema miał jakieś problemy już przed przerwą po zderzeniu z rywalem, a po zejściu pokazywał na mięśnie uda. Jak się czuje?
Mógł grać dalej, bo to było uderzenie. W przerwie miał małe zawroty, ale czuł się dobrze w drugiej połowie. To było tylko uderzenie i czuje się dobrze.

[Onda Cero] Ostatnio widzieliśmy, że zdenerwował się pan na słowa, że według niektórych Real wygrywa dzięki sędziom. Pan wymagał szacunku dla zawodników, drużyny i klubu. Dzisiaj w trzecim meczu z rzędu odgwizdano wam karnego. Czy pomyślał pan sobie, że dobrze byłoby w końcu zdobyć bramkę w inny sposób? Że to dodatkowe argumenty dla tych twierdzących, że Real wygrywa dzięki arbitrom?
Nie, bo jeśli jest karny, jest karny. Ja patrzę na akcję, która do tego doprowadziła, a na końcu była świetna. Ferland się podłączył i to jest najważniejsze. Doszło do karnego, odgwizdał karnego i tyle. Mnie to nie obchodzi. Najważniejsze to strzelać gole w jakikolwiek sposób.

[SER] Jeśli zdobędzie pan ten tytuł, będzie to puchar, który będzie panu najbliższy i najważniejszy? Z powodu pandemii i okoliczności to będzie najlepsze trofeum, jakie może pan zdobyć w roli trenera?
Jesteśmy tu, by o to walczyć. Wszystko jest piękne, ale znamy trudności tej ligi. Popatrz, że zostają trzy mecze, a ciągle nic nie wiemy. Zawsze mówiłem, że La Liga to bardzo ciężka praca i tylko to nam pozostaje. Zostają trzy finały i musimy odpocząć. Oczywiście odpoczywasz lepiej, gdy wygrasz. Gramy jednak już w poniedziałek, mamy te 48 godzin i teraz musimy przede wszystkim dobrze odpocząć.

[MARCA] Zawsze opowiada pan o całym bloku obronnym, ale co sądzi pan o formie Courtois? Czy to dla pana jeden z najlepszych bramkarzy na świecie? Jaki ma wpływ na waszą pozycję w lidze?
Ma ogromny wpływ. To nasz bramkarz i w każdym występie radzi sobie fenomenalnie. Uważam, że obrona to sprawa wszystkich, ale Thibaut za każdym razem pokazuje swoje. Dzisiaj także, bo rywale mieli 2-3 sytuacje i jego 2-3 parady się nam przydały [śmiech]. Podkreślam przy tym solidność całego zespołu. Trzeba to utrzymać.

[AS] W pierwszych czterech meczach po przerwie strzeliliście 10 goli, a w kolejnych czterech tylko 5, czyli o połowę mniej. Patrząc na wkład skrzydłowych oraz bocznych obrońców, stale atakujecie pole karne piątką graczy. Martwi pana to, że macie tak słabą skuteczność sytuacji, jakie tworzycie?
Nie jestem zmartwiony, bo na końcu najważniejsze jest wygrywanie meczów. W obronie liczy się nietracenie goli i to właśnie robimy, a w ataku mamy zawodników, którzy mogą zrobić różnicę. Dzisiaj nie strzeliliśmy 5-6 goli, ale masz też rywala. On jest na boisku, gra, broni się, walczy, ale strzeliliśmy dwa gole. Oba padły po świetnych akcjach. Pozostaję spokojny i zadowolony z tego, co robimy.

[La Razón] Czy Benzema ma jakieś problemy mięśniowe, bo po zejściu pokazywał na prawe udo? Czy ma jakiś uraz? Strata Benzemy byłaby dla was bardzo poważna.
Popatrzmy, trzeba teraz przede wszystkim odpocząć. Myślę, że to nic poważnego, a po prostu zmęczenie. Poza zderzeniem i zawrotami w przerwie Karim nie skarżył się na nic po spotkaniu. Jedynie na lekkie zmęczenie, ale to dotyczy wszystkich. Zobaczymy w poniedziałek, jak podejdziemy do meczu.

[Gol] James wróci jeszcze do gry w Realu Madryt?
Nie wiem.

[AFP; pytanie po francusku] Jak ocenia pan występ Mendy'ego? Został wybrany graczem meczu, w którym wywalczył rzut karny. Czy od początku wierzył pan w to, że on może sobie tak radzić na tym poziomie?
Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego występu. To jego pierwszy sezon, ale prezentuje odpowiedni poziom. To świetna wiadomość. Przyszedł tu pokazywać swoje i to robi. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z jego wkładu, ale trzeba iść dalej, bo zostają nam wszystkim trzy finały i musimy dobrze zarządzać małym czasem, jaki mamy na odpoczynek.