34. kolejka: Barcelona odpowiada na wygraną Realu

Różnica między prowadzącym w tabeli Realem Madryt a Barceloną w dalszym ciągu wynosi cztery punkty. Katalończycy odpowiedzieli kilka godzin po spotkaniu Królewskich z Athletikiem i pokonali Villarreal 4:1.

Real Madryt pokonał dziś Athletic 1:0 i na parę godzin mógł cieszyć się z aż siedmiu punktów przewagi nad Barceloną. Po bramce Sergio Ramosa wreszcie Królewscy mogli odetchnąć, był to bowiem pierwszy mecz po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, gdy Los Blancos grali przed zespołem Quique Setiéna.

Wynik Realu być może zmotywował zawodników Barcelony, którzy już w trzeciej minucie znaleźli sposób na pokonanie bramkarza Villarrealu. Właściwie akurat tę najważniejszą część wykonał Pau Torres, który przez swoją niefortunną interwencję wpisał się na listę strzelców, ale nie po tej stronie, po której by chciał. Gospodarze mieli jednak swoje pięć minut i zdołali je wykorzystać. Po akcji Paco Alcácera i uderzeniu Santiego Cazorli piłkę do bramki z małej odległości skierował Gerard Moreno.

To jednak nie wystarczyło. Środek pola Villarrealu spisywał się słabo, co Barcelona bez żadnych problemów wykorzystywała. Najpierw Lionel Messi obsłużył Luisa Suáreza, a ten dobrym, choć nieco szczęśliwym strzałem pokonał Asenjo. Jeszcze w pierwszej połowie po kolejnym podaniu Messiego świetnym uderzeniem popisał się Antoine Griezmann. Asenjo nie miał żadnych szans i po raz trzeci musiał wyjmować piłkę z siatki. Już w końcówce spotkania gola strzelił też Ansu Fati, który ustalił wynik meczu.

Ostatecznie Barcelona wygrała w pełni zasłużenie ze słabiutkim dziś Villarrealem 4:1 i znów traci cztery punkty do Realu Madryt. Do zgarnięcia jest jeszcze 12 oczek. Królewskim do mistrzostwa brakuje ośmiu punktów.