/ KRot, Mateo

Świetne wejście Llorente, gole Ceballosa i Mayorala [VIDEO]

W ostatnich dniach po raz kolejny zawodnicy związani z Realem Madryt mierzyli się w europejskich rozgrywkach. Warto wyróżnić świetne wejście z ławki rezerwowych Marcosa Llorente, bez którego Atlético nie poradziłoby sobie z Deportivo Alavés. Dobrze spisali się też Dani Ceballos i Borja Mayoral, którzy pomogli swoim drużynom w odniesieniu ważnych zwycięstw.

Dani Ceballos (Arsenal)
W sobotę Kanonierzy mierzyli się w ramach Pucharu Anglii na wyjeździe z Sheffield United. Mecz przeciwko Szablom Ceballos zaczął na ławce rezerwowych i pojawił się na murawie dopiero w 67. minucie przy wyniku 1:0 dla jego ekipy. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze wyrównali, ale tu na scenę wszedł właśnie Hiszpan, który w doliczonym czasie gry pokonał Deana Hendersona i zapewnił Arsenalowi awans do następnej rundy. Poza tym golem Ceballos spisał się całkiem nieźle, dużo pracował w obronie i w kluczowym momencie dodał coś w ataku. Dobra zmiana Daniego.
Ocena WhoScored: 7,2/10

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
W ostatnim meczu sezonu 2019/20 Bundesligi Borussia Dortmund kompletnie się skompromitowała i przegrała u siebie z Hoffenheim aż 0:4. Achraf pojawił sie na boisku w drugiej połowie, ale między 48. a 50. minutą goście strzelili kolejne dwa gole i ustalili wynik meczu. Marokańczyk nie pokazał nic ciekawego i w dość przeciętny sposób pożegnał się z drużyną, w barwach której występował przez dwa sezony.
Ocena Kickera: 5/6 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)
Ocena WhoScored: /10

Andrij Łunin (Real Oviedo)
W bardzo ważnym spotkaniu z Numancią Real Oviedo przegrał na wyjeździe 0:1. Bramkarz nie mógł wiele zrobić przy jedynym trafieniu, a ogólnie rzecz biorąc miał mało pracy. Zawiedli przede wszystkim jego koledzy z ofensywy, a zwłaszcza Édgar Bárcenas, który w 63. minucie wyleciał z boiska za kopnięcie przeciwnika.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3

Takefusa Kubo (RCD Mallorca)
Kubo wyszedł w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Athletikiem i ponownie był najlepszym zawodnikiem swojej ekipy w ofensywie. Jedyne, co dobre w ataku, pochodziło od niego. To on dryblował, to on uruchamiał kolegów, to on decydował się na niekonwencjonalne zagrania i to on był motorem napędowym, jeśli chodzi o groźne akcje w polu karnym Basków. To jednak nie wystarczyło, a Mallorca przegrała 1:3 i najprawdopodobniej będzie się żegnała z Primera División.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3

Ocena WhoScored: 6,8/10

Borja Mayoral (Levante UD)
Razem ze swoim zespolem zabawił się w meczu z Betisem. Sam w kapitalny sposób wypracował i wykończył pierwszego gola, a później było już z górki. Żaby prowadziły z Andaluzyjczykami nawet 4:0, ale ostatecznie skończyło się na wyniku 4:2. Dzięki tej wygranej Levante zapewniło sobie utrzymanie w La Lidze, choć niespecjalnie musiało się o to martwić. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,9/10

Álvaro Odriozola (Bayern Monachium)
Ma za sobą czwarty i ostatni mecz w barwach Bayernu Monachium. Jego zespół pokonał na wyjeździe Wolfsburg 4:0 w 34. kolejce Bundesligi. Był na boisku do 62. minuty, gdy zmienił go etatowy prawy obrońca Bawarczyków, Benjamin Pavard. Odriozola nie wyróżnił się praktycznie niczym pozytywnym.
Ocena Kickera: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najgorsza)
Ocena WhoScored: 6,8/10

Martin Ødegaard (Real Sociedad)
Drobny uraz sprawił, że jego wyjazd do Getafe stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie pojechał z drużyną, ale mecz spędził na ławce rezerwowych. Jego koledzy nie poradzili sobie i przegrali 1:2. Kryzys Realu Sociedad trwa.

Sergio Reguilón (Sevilla FC)
Sevilla po raz kolejny zawiodła. Tym razem podopieczni Lopeteguiego zremisowali 1:1 na własnym terenie z Realem Valladolid. Trener Andaluzyjczyków najwyraźniej chciał dać szansę Escudero po jego ostatnim bardzo dobrym występie i Reguilón całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych. Trudno jednak powiedzieć, by jego rywal wykorzystał szansę.

Óscar Rodríguez (CD Leganés)
Pomocnik zmaga się z urazem, dlatego w wyjazdowym meczu z Osasuną nie zagrał ani minuty. Leganés przegrało 1:2, a sytuacja w tabeli wygląda dramatycznie. Do bezpiecznej strefy traci aż dziewięć punktów.

Jesús Vallejo (Granada)
Rozegrał pełne 90 minut w meczu z Eibarem. Granada przegrała 1:2, ale Jesús nie zawinił przy żadnym z goli dla rywali. Miał za to sporo pracy w defensywie i wywiązał się ze swoich zadań poprawnie. Nie popełniał błędów i wiele razy odbierał piłki rywalom. Niczym szczególnym nie błysnął, ale potrzebuje więcej takich solidnych występów.
Ocena WhoScored: 6,5/10

Wybrani sprzedani w letnim oknie transferowym

Raúl de Tomás (Espanyol)
Kontuzję ma już za sobą i wrócił do gry w podstawowym składzie w starciu z Realem Madryt. Nie miał łatwego zadania, ale sprawiał trochę problemów defensywie Królewskich. Oddał dwa strzały, w tym jeden celny i pracował na całym boisku. Zdecydowanie bardziej aktywny od Embarby, Wu Leia czy innych kolegów z ataku. Na nic się to jednak nie przełożyło, bo Espanyol przegrał 0:1 i wykonał kolejny krok w kierunku spadku.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Aleix Febas (RCD Mallorca)
Całe wyjazdowe spotkanie z Athletikiem przesiedział na ławce rezerwowych. Jego koledzy przegrali 1:3.

Marcos Llorente (Atlético Madryt)
W potyczce z Deportivo Alavés usiadł na ławce rezerwowych, ale drużyna go potrzebowała. Diego Simeone wysłał go do gry w 57. minucie i już po dwóch minutach mógł cieszyć się ze swojej decyzji. Pomocnik (a może już raczej napastnik?) wywalczył rzut wolny, po którym Saúl Ñíguez otworzył wynik meczu. W jednej z kolejnych akcji Marcos wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił Diego Costa. Ostatecznie Atlético wygrało 2:1, a wejście Llorente odmieniło spotkanie. Skrót tego meczu możecie obejrzeć tutaj.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 3/3

Ocena WhoScored: 6,9/10

Javi Sánchez (Real Valladolid)
Niedawno został wykupiony na stałe z Realu Madryt i znów na nieco dłużej zagościł na hiszpańskich boiskach. W potyczce z Sevillą spisywał się nawet bardzo dobrze, ale w końcówce za jego przypadkowe zagranie ręką Valentín Pizarro Gómez odgwizdał rzut karny, przez który Valladolid nie dowiózł wygranej do końca i na Sánchez Pizjuán zremisował 1:1. Skrót tego meczu i zagranie obrońcy możecie zobaczyć tutaj.
Ocena WhoScored: 5,8/10

Álvaro Tejero (SD Eibar)
Całe spotkanie z Granadą przesiedział na ławce rezerwowych. Jego koledzy wygrali 2:1 i niemalże zapewnili sobie utrzymanie w lidze.

Zawodnik tygodnia: Marcos Llorente