Menu
/ RealMadridTV, Movistar+

Casemiro: Gol należy do Karima

Foto: Casemiro: Gol należy do Karima
Fot. Getty Images

Casemiro po meczu La Ligi z Espanyolem udzielił wywiadów na murawie telewizjom Movistar+ i RealMadridTV. Przedstawiamy wypowiedzi zawodnika Realu Madryt z tej rozmowy na Estadi Cornellà-El Prat.

– Dzielę się golem z Benzemą? Gol należy do Karima. Świętowaliśmy bramkę z nim, bo to gol Karima. Niesamowita asysta piętą, ale to typowe zagranie Karima. Już się do tego przyzwyczailiśmy. Jego piętki, asysty, jego gra, jakość gry... Dla mnie to coś normalnego. Świętowałem z nim, bo asysta była fenomenalna. Mówienie o tym golu bez wspomnienia o zagraniu Karima byłoby naprawdę niesprawiedliwe [śmiech].

– Spodziewałem się tego zagrania? Tak. Znam jego jakość, gram z nim od dawna, wiem, jak gra, on mnie usłyszał, bo poprosiłem o piłkę na wolne pole... Dla mnie to było normalne. Jego jakość to nie jest jakość numeru 9, a numeru 10 [śmiech]. Musiałem z nim świętować, bo ta bramka to w 90% jakość Karima. Gratuluję mu, to była luksusowa asysta, dał mi praktycznie pustą bramkę.

– Dwa punkty przewagi nad Barceloną? Skupiamy się na sobie. Myślimy tylko o kolejnym meczu. Espanyol to już przeszłość i skupiamy się teraz na regeneracji. Kolejny mecz to Getafe. Zostaje sześć finałów. Musimy wygrać wszystkie mecze, trzeba notować kolejne zwycięstwa, 1:0 czy wiele goli, interesują nas tylko 3 punkty.

– Zabrakło głębokości ataku? To ustawienie to jedna z opcji. Przy jakości naszych zawodników mamy dużą kontrolę nad piłką. To inna opcja niż Vinícius, Rodrygo czy Bale, z którymi mamy więcej gry na skrzydłach. Uważam, że kontrolowaliśmy mecz, szczególnie po bramce. Espanyol jest w trudnej sytuacji i wyszedł na boisko, by grać do śmierci. Myślę, że po golu należy docenić siłę defensywną zespołu. Jasne, że czasami to może być za niski wynik, ale trzeba docenić naszą pracę w obronie. Kolejne czyste konto, kolejne zero z tyłu dla Thibaut. To jest droga do mistrzostwa.

– Obrona jest tak ważna jak atak? Widziałem, że jesteśmy jedną z ekip, która traci najmniej goli w Europie. To jedna z naszych podstaw w tym roku. Wiemy, że przy tej jakości z przodu zawsze coś trafimy, a jeśli utrzymamy czyste konto, mamy ogromne szanse na odniesienie zwycięstwa.

– Czujemy, że wygrywamy mistrzostwo? Zostaje bardzo dużo do końca. Myślimy o kolejnym meczu. Gramy z Getafe, zawsze gra się z nimi trudno. Każde spotkanie to finał. Musimy zdobywać zawsze 3 punkty, nawet samym sercem czy pasją. Bardzo chcemy wygrać tę ligę.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!