REKLAMA
REKLAMA

30. kolejka: Remis Barcelony w Sewilli

W piątek rozpoczęła się 30. kolejka La Ligi. Barcelona zremisowała na Ramón Sánchez Pizjuán z Sevillą. Przepiękne trafienie zaliczył Óscar Rodríguez.
REKLAMA
REKLAMA
30. kolejka: Remis Barcelony w Sewilli
Fot. Getty Images

Na starcie odbyły się dwa mecze o 19:30. Granada przegrała z Villarrealem po szybkiej bramce Gerarda Moreno, który w tempo wybiegł za linię obrony rywali i przymierzył przy długim słupku. W drugim meczu spotkały się dwie ekipy ze strefy spadkowej. Mallorca objęła prowadzenie już w 7. minucie i do końca próbowała utrzymać niesamowicie ważne dla niej zwycięstwo. Leganés doprowadziło do jeszcze cenniejszego dla siebie remisu po... po prostu obejrzyjcie tego gola Óscara – tak, gracza wypożyczonego do Ogórków z Realu Madryt.

REKLAMA
REKLAMA

Wieczorem doszło do hitu na Ramón Sánchez Pizjuán. Dużo lepiej spotkanie rozpoczęła Barcelona, ale poza rzutami wolnymi Leo Messiego nie zagroziła bramce gospodarzy. Sevilla przejęła inicjatywę w drugiej części pierwszej połowy, ale także nie potrafiła przekuć przewagi nawet w okazję bramkową.

Drugą połowę lepiej zaczęła Sevilla i miała kilka groźniejszych strzałów, ale Ter Stegen nie pomylił się w żadnej interwencji. Barcelona po 20 minutach wróciła do względnej kontroli gry, ale groźną kontrę wyprowadziła Sevilla. Reguilón jednak w sytuacji 3 na 2 trafił w obrońcę rywali i zepsuł tę bardzo dobrą sytuację do zdobycia bramki. Tak wyglądał mecz do końca: Katalończycy rozgrywali piłkę, a Andaluzyjczycy czekali na kontrę.

Wydaje się, że piłki meczowe zmarnowali najpierw Luis Suárez, który w 88. minucie po płaskim wstrzeleniu Alby uderzył niepilnowany wolejem nad bramką, a następnie Sergio Reguilón w 91. minucie, gdy w zamieszaniu pod bramką Ter Stegena znalazł się przed piłką na piątym metrze, ale słabszą nogą źle trafił w futbolówkę i podarował ją Niemcowi.

Ten remis oznacza, że jeśli Real Madryt wygra w niedzielę z Realem Sociedad, zostanie liderem La Ligi. Królewscy zrównaliby się wtedy punktami z Barceloną, ale byliby klasyfikowani wyżej dzięki lepszemu bilansowi pojedynków bezpośrednich (0:0 na Camp Nou i 2:0 na Santiago Bernabéu).

REKLAMA
REKLAMA

Najważniejsze pozostające mecze 30. kolejki Primera División:
Sobota, 20 czerwca, 19:30 – Getafe CF vs SD Eibar
Sobota, 20 czerwca, 22:00 – Atlético Madryt vs Real Valladolid
Niedziela, 21 czerwca, 22:00 – Real Sociedad vs Real Madryt

Górna część tabeli La Ligi 2019/20
Lp. Drużyna Mecze Bramki Punkty
1. FC Barcelona 30 69:31 65
2. Real Madryt 29 55:20 62
3. Sevilla FC 30 42:30 52
4. Atlético Madryt 29 37:22 49
5. Getafe CF 29 38:27 47
6. Real Sociedad 29 46:36 47
7. Villarreal CF 30 47:38 47
8. Valencia CF 29 39:43 43

Najważniejsze spotkania 31. kolejki Primera División:
Poniedziałek, 22 czerwca, 19:30 – Villarreal CF vs Sevilla FC
Wtorek, 23 czerwca, 19:30 – Levante UD vs Atlético Madryt
Wtorek, 23 czerwca, 22:00 – FC Barcelona vs Athletic Club
Środa, 24 czerwca, 22:00 – Real Madryt vs RCD Mallorca. 

Ostatnie aktualności

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (79)

REKLAMA