Oceny zawodników po meczu z Eibarem

Real Madryt wygrał u siebie z Eibarem 3:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy i użytkownicy RealMadryt.pl. Skala 1-6.

Courtois

13. Courtois

Przy golu zachował się dość nieporadnie i właściwie raczej pomógł Eibarowi niż przeszkodził. Mimo wszystko zaliczył we wczorajszym spotkaniu kilka bardzo dobrych interwencji, choć raz sam podarował rywalowi niezłą sytuację na oddanie strzału. Sam jednak naprawił ten błąd i po raz kolejny dobrze się zachował.

2. Carvajal

Niestety już w przerwie trener zrezygnował z jego usług, choć prawdopodobnie Dani będzie gotowy już na potyczkę z Valencią. Wczoraj nie szarżował, grał dość spokojnie i na swoim normalnym poziomie. W defensywie był dość pewny, a w ataku ostrożny – może nawet za bardzo, choć trudno krytykować bocznego obrońcę za rzadkie wypady, skoro jego zespół w 45 minut tworzy sobie trzybramkową przewagę.

5. Varane

Dobry i spokojny mecz Francuza, który sprawiał wrażenie, jakby gra była wyjątkowo łatwa. Rzeczywiście napastnicy Eibaru raczej nie sprawiali mu wielkich kłopotów. Stworzył dobrą parę stoperów, zwłaszcza z Ramosem, gdy kapitan był jeszcze na boisku.

4. Ramos

Od samego początku wyglądał na maksymalnie skoncentrowanego i liderował defensywie Królewskich. Nie bał się grać na wyprzedzenie, a akcja bramkowa na 2:0 to najlepszy tego dowód. Zszedł po godzinie gry i nic w tym dziwnego, zdążył zrobić swoje. Nie było w ogóle widać, że przez trzy miesiące nie zagrał ani jednego meczu.

12. Marcelo

Też wpisał się na listę strzelców i dołożył cegiełkę do triumfu. Znalazł się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i bardzo mocnym i precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie Realu. W obronie zdarzyło mu się kilka mniejszych błędów, miał też problemy fizyczne, ale ostatecznie Zidane pozwolił mu zagrać całe spotkanie.

10. Modrić

W pierwszej połowie miewał dobre i złe momenty. Czasem próbował napędzać akcje Realu Madryt i połowicznie mu się to udawało. W drugiej połowie zdjął nogę z gazu, a w jego poczynaniach było sporo niedokładności, nie mówiąc już o jakimkolwiek pomyśle na grę innym niż długa piłka, zwykle do nikogo.

14. Casemiro

Jeden z tych, którzy w drugiej połowie nie dostosowali się do spokojnego tempa. Nie odpuszczał, przez co ryzykował nawet drugą żółtą kartkę, ale sprawiał wrażenie jedynego, który nie cofa nogi. To się opłaciło, bo o ile można być rozczarowanym postawą w ataku po przerwie, o tyle w defensywie, zwłaszcza mniej więcej od 65. minuty, było bardzo spokojnie, a za to brawa należą się między innymi Casemiro. I za udział przy pierwszym golu.

8. Kroos

Nie mógł lepiej wejść w mecz. Kapitalnym strzałem otworzył wynik meczu, a później grał swoje. Przynajmniej do przerwy. Po niej pojawiła się niedokładność i w krótkich podaniach, i w długich, bez względu na stopień ryzyka. Mimo wszystko w bardzo znaczący sposób pomógł Realowi w zdobyciu trzech punktów i za to należą mu się brawa.

27. Rodrygo

Królewscy nadal mają spory problem na prawej stronie ataku. Bez względu na to, kto ostatnio tam gra, spisuje się co najwyżej przeciętnie i nie przekonuje. Niestety tak samo było wczoraj. Rodrygo praktycznie nie stwarzał zagrożenia, nie zaskakiwał rywala, nie pokazał swoich walorów szybkościowych. Wczoraj na pewno nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego. Pocieszeniem dla Brazylijczyka może być to, że jego zmiennik spisał się jeszcze gorzej.

9. Benzema

Skończył mecz bez gola i asysty, ale negatywna ocena jego występu byłaby bardzo nieuczciwa. Przy pierwszej bramce to on atakował rywala z lewej strony, przy drugiej jego udział jest nieoceniony, podobnie zresztą jak przy trzeciej. Karim nie musi strzelać, by pomagać zespołowi. Wiemy o tym od dawna, a wczoraj napastnik tylko to potwierdził.

7. Hazard

Jeden z największych powodów do optymizmu. Nie chodzi tylko o udział przy trzecim golu czy asystę przy drugim, ale o to, że mimo fatalnego pod względem zdrowia sezonu Eden nie boi się dryblingu i pojedynków. Nie był to jeszcze topowy poziom Belga, ale na pewno coś więcej niż zalążek. Liczymy na jeszcze więcej, choć już w niedzielę poziom prezentowany przez Hazarda był co najmniej zadowalający.

23. Mendy

Zidane testował go na prawej stronie obrony, na której w Realu Madryt jeszcze nie występował. Nic nie zepsuł i niczym nie zachwycił. W drugiej połowie cały zespół grał na pół gwizdka, dlatego trudno wyciągać daleko idące wnioski.

3. Militão

Pojawił się na boisku za Sergio Ramosa, gdy zespół powoli przestawał grać w piłkę. Nie popełnił jednak większych błędów. Dostał minuty, choć tak jak w przypadku Mendy'ego nie ma mowy o tym, by traktować ten czas jako wyjątkowo udany test.