Advertisement
Menu
Wyniki na żywo
/ MARCA

10 lat od wieczoru, w którym zaklepano przyjście Mourinho

Mija 10 lat od zdobycia Pucharu Europy przez José Mourinho i Inter na Santiago Bernabéu... i kolacji, na której Portugalczyk ostatecznie zgodził się przejść do Realu Madryt.

Foto: 10 lat od wieczoru, w którym zaklepano przyjście Mourinho
Fot. Getty Images

22 maja zawsze będzie specjalnym dniem dla José Mourinho. Tego dnia w 2010 roku Portugalczyk wygrał swój drugi (i ostatni) Puchar Europy po finałowym starciu Interu z Bayernem Van Gaala, a następnie domknął swoje przejście do Realu Madryt w trakcie kolacji z Florentino Pérezem. Tamtego późnego wieczoru rozpoczął się jeden z ważniejszych etapów w najnowszej historii Królewskich.

Po wygraniu finału, celebracji na murawie i domknięciu zobowiązań medialnych oraz sponsorskich Mourinho wyszedł ze stadionu z zaufanym człowiekiem Florentino i wsiadł do ciemnego Audi stojącego w prywatnej części parkingu na Santiago Bernabéu. Było to auto prezesa Królewskich. Gdy jego piłkarze udawali się do swojego autokaru i czekali na odjazd na lotnisko, trener Interu opuszczał obiekt sam. Przed wyjazdem poprosił jeszcze szofera o zatrzymanie się, gdy zobaczył Materazziego, z którym pożegnał się przy łzach i wielu emocjach.

Na kolacji Mourinho i Florentino położyli podstawy pod pierwszą ekipę Mou. Przed tamtym sezonem pozyskano Di Maríę, Khedirę, Özila i Carvalho, a wcześniej zaklepano transfery Pedro Leóna i Canalesa. Poza tym na liście życzeń Portugalczyka znajdowali się jeszcze Maicon, Kolarov i Gerrard.

W tym czasie Włosi na czele z prezesem Massimo Morattim wrócili do Mediolanu na wielkie świętowanie z kibicami. Zabrakło na nim Mourinho, który wybrał osobistą rozmowę z prezesem Realu Madryt na temat ich wspólnej przyszłości. Jorge Mendes prowadził ciche rozmowy w tej sprawie od kilku tygodni, ale ciągle niezałatwiony pozostawał temat 16-milionowej klauzuli odejścia w umowie trenera. Kilka dni później Florentino osobiście poleciał do Włoch, by domknąć porozumienie, a pozyskanie Mourinho ostatecznie kosztowało Królewskich 8 milionów euro.

Co ciekawe, Inter przed finałem na Bernabéu trenował w Valdebebas i Mourinho już wtedy był praktycznie pewny, że zastąpi Manuela Pellegriniego. W ośrodku Portugalczyk spotkał grupę canteranos na czele z Álvaro Moratą, którym zdradził, że niedługo zostanie trenerem Realu Madryt i będzie zapraszać ich na treningi pierwszego zespołu.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!