Menu
/ as.com

Llull: Gra w Realu Madryt ma same plusy

Foto: Llull: Gra w Realu Madryt ma same plusy
Fot. twitter.com

Hiszpan był jednym z gości drugiego dnia Białego Tygodnia na Europejskim Uniwersytecie Realu Madryt. Podczas wideokonferencji wypowiadał się na temat swoich doświadczeń związanych z Królewskimi.

– Kiedy byłem mały, oglądałem mecze Realu Madryt w telewizji i moim marzeniem była gra tutaj. Udało mi się je spełnić i ciągle to robię. NBA jest najlepszą ligą na świecie, ale musisz wziąć pod uwagę wszystkie plusy i minusy. Dla mnie noszenie koszulki Realu Madryt ma same plusy. Jestem tutaj bardzo zadowolony, mamy za sobą zwycięską passę i mam nadzieję, że będę grał tu jeszcze przez wiele lat.

– Reprezentowanie tej instytucji wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. To najlepszy klub na świecie i musisz się w związku z tym odpowiednio zachowywać. Wartości takie jak: wysiłek, codzienna praca, poświęcenie, niepoddawanie się nigdy czy koleżeństwo są związane z historią Realu Madryt.

– Kiedy jesteś sportowcem grającym na wysokim poziomie, musisz mieć świadomość, że dajesz przykład młodym zawodnikom. Kiedy jesteś młody, marzysz o założeniu tej koszulki, a później rzeczywistość przerasta wszystkie te marzenia. Za tym wszystkim stoi duży wysiłek, poświęcenie i godziny treningów. Ciągle spełniam to marzenie o noszeniu koszulki Realu Madryt.

– Przeżyłem wiele pięknych chwil w tej koszulce. Puchar Króla w Maladze z moim decydującym rzutem, dzień transferu… Jednak najchętniej wspominam wygraną w Eurolidze w Madrycie, ponieważ bardzo chcieliśmy tego pucharu, który we wcześniejszych latach wymykał nam się z rąk. Możliwość zdobycia tego trofeum przed naszymi kibicami w Palacio to była niezapomniana chwila. Bardzo wyjątkowym momentem był również powrót po kontuzji ze względu na to, że poczułem się znowu zawodnikiem i otrzymałem niesamowitą owację od publiczności.

– Myślę, że jeśli drużyna na parkiecie dobrze funkcjonuje, jest to owocem pracy osób na zewnątrz, które to wszystko umożliwiają. Cała ta dobra atmosfera jest odzwierciedlana na boisku i sprawia, że dajemy z siebie wszystko i możemy wspólnie cieszyć się z pucharów. Podstawą jest przedkładanie interesu drużyny nad własny. Mamy bardzo dobrych zawodników, ale wszyscy znają swoją rolę i robią swoje, żeby zespół funkcjonował.

– Nawet w najlepszych marzeniach nie mógłbym myśleć, że tyle osiągnę. Zawsze staram się skupiać na codzienności i rozwoju w tym wielkim klubie. Kibice Realu Madryt najbardziej identyfikują się z tym, że zawodnik daje z siebie wszystko, nigdy się nie poddaje i walczy do końca. Właśnie to staram się robić.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zgadzam się.