Menu
/ marca.com

Pedja: Real z samymi młodymi, bez Ramosa i Modricia, byłby błędem

Foto: Pedja: Real z samymi młodymi, bez Ramosa i Modricia, byłby błędem
Fot. Getty Images

32 lata bez zdobycia Pucharu Europy to dla madridistas coś niewyobrażalnego, jednak i tak zdarzało się w historii Realu Madryt. Dopóki nie przyszedł Predrag Mijatović i jego legendarny gol z finału w Amsterdamie z Juventusem. 22 lata od tego wydarzenia Pedja w rozmowie z radiem MARCA opisywał noc, która zmieniła jego życie oraz mówił o tematach bieżących.

– 22. rocznica La Séptimy? Ten dzień to dla mnie niczym drugie urodziny. To niewiarygodne, minęły już 22 lata! Wszystkie Puchary Europy są ważne, ale ten jest szczególny, od zdobycia La Sexty minęło bardzo dużo czasu. 

– Bramka w finale? To najważniejszy gol, który strzeliłem w mojej karierze. Mam niesamowite odczucia do tego wspomnienia. Jako dzieci wszyscy marzyliśmy o meczu, który przeżyłem w Amsterdamie. Gdyby to się nie wydarzyło, to moja kariera nie byłaby taka sama. 

– To pierwsza rocznica bez Lorenzo Sanza i chcemy oddać mu hołd. Fernando Sanz [syn Lorenzo – dop. red.] był moim bratem, a teraz jest też moim sąsiadem. Na obiedzie przed tamtym spotkaniem powiedział mi, że strzelę tego gola i dlatego mu go dedykowałem. 

– Nie jestem „Człowiekiem La Séptimy”, tylko cała drużyna. Ludzie mają wrażenie, że byłem w klubie wiele lat, a to były tylko trzy sezony. Jednak były one szczególne i jestem dumny, że mogę powiedzieć, iż jestem legendą Realu Madryt. 

– Konflikt w Jugosławii? W trakcie kariery zdobywałem bramki, kiedy ludzie w moim kraju cierpieli. Oni kochali futbol i chcę myśleć, że to im pomagało. Gole dedykowałem im. 

– Koronafutbol? W piłce będą czasy przed i po koronawirusie. Do tej pory kwoty transferowe były tak wysokie, że zaskakiwały nawet nas, będących w środku negocjacji. 

– Hazard? Doznał kontuzji, które uniemożliwiły mu dać to, co musiał dać. On z pewnością zdaje sobie z tego sprawę. Ale to wielki piłkarz, kiedy jest w formie, to robi różnicę. Z pewnością da madridismo wiele radości. 

– Jović? To młody zawodnik i potrzebuje adaptacji. Mówimy o piłkarzu, który potrzebuje więcej szans i musi zrozumieć gdzie jest i dlaczego. Chciałbym widzieć go w tej drużynie dłużej i z większym wkładem. 

– Obecna kadra? Dla Realu Madryt idealna jest mieszanka doświadczenia z młodością. Myślenie o przyszłości jest dobre, ale myślenie tylko o młodych zawodnikach jest błędem, trzeba mieć Ramosa i Modricia, którzy prowadziliby młodych. 

– Trzeba myśleć o przyszłości, ale kibic musi pamiętać, co osiągnęła poprzednia generacja. Trzeba zachować cierpliwość i nie można porównywać Sergio Ramosa z nowym stoperem, który dopiero przyszedł. Tak samo z Luką Modriciem. 

– Drugie miejsce w plebiscycie Złotej Piłki? Ciągnie się za mną ta Złota Piłka, którą wygrał Ronaldo Nazário... To był pierwszy rok, w którym mogli brać udział zawodnicy z Ameryki Południowej. Ale to crack, fenomen i zasługuje na wszystko. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!