Advertisement
Menu
Wyniki na żywo

Wszystkiego najlepszego, Thibaut!

Dziś swoje 28. urodziny obchodzi Thibaut Courtois. Bramkarzowi życzymy podtrzymania wysokiej dyspozycji po powrocie do gry oraz szczęścia w życiu osobistym.

Foto: Wszystkiego najlepszego, Thibaut!
Fot. Getty Images

Transfer Belga do Realu Madryt był jednym z tych, które polaryzowały środowisko kibicowskie. Część uważała sprowadzanie nowego bramkarza za kompletny bezsens, inni zaś mieli już po dziurki w nosie Keylora Navasa. Nie chodziło może o aż tak daleko posuniętą debatę narodową, jak swego czasu w sprawie Ikera Casillasa, ale mimo to raczej każdy miał wyrobione konkretne zdanie na ten temat. Florentino koniec końców wiedział swoje i nie zamierzał odpuszczać. Tym samym przed sezonem 2018/19 Thibaut Courtois za 35 milionów euro trafił z Chelsea do Realu Madryt.

Debata na temat tego, kto powinien bronić dostępu do bramki, nie cichła przez długie miesiące. W zeszłym sezonie tak naprawdę nikt nie zdołał dowieść swoich racji. Navas ostatecznie – co Bogiem a prawdą było do przewidzenia – miejsca między słupkami ustąpił, jednak Courtois wcale nie okazał się od razu zbawieniem sflaczałego na duchu zespołu. Thibaut co najwyżej dostosował się poziomem do reszty lub w najlepszym wypadku dał coś niewiele ponad. Bramkarza na pewno nie można winić za niepowodzenie całej drużyny, ale też nie za bardzo dało mu się coś zapisać na wyraźny plus.

Niektórych piłkarzy konkurencja rozwija, innych tego typu pozbawianie bezpieczeństwa hamuje. Nie nam oceniać konstrukcję psychiczną Thibaut, jednak nie ulega wątpliwości, że po odejściu Keylora do PSG Courtois wydaje się zupełnie innym zawodnikiem. W sytuacji, w której Belg nie musi się już przejmować o miejsce między słupkami, Real Madryt zyskał bramkarza, jakiego docelowo sprowadzał ze stolicy Anglii.

Courtois mimo słabszego startu wybronił nam w tym sezonie niejeden punkt, często ratując skórę zespołu pozbawionego pomysłu z przodu. Raz zaś nawet zaliczył pamiętny udział przy bramce w spotkaniu ligowym na Estadio Mestalla. 16 straconych goli w 24 meczach Primera División stawia go na świetnej pozycji w walce o Trofeo Zamora. To najlepszy dowód na to, że Belg stał się golkiperem broniącym nie tylko to, co musi, lecz także mającym nieraz kluczowy wpływ na wyniki.

Miejmy nadzieję, że postawa z tego sezonu przełoży się nie tylko na nagrodę dla najlepszego bramkarza ligi, lecz także na trofea drużynowe. W tym aspekcie Thibaut ma bowiem jeszcze szerokie pole do popisu. Krajowy superpuchar oraz klubowy mundial to z całą pewnością nie jest wszystko, w co Courtois celował, przechodząc do Realu Madryt. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby po tym sezonie do listy mógł dopisać sobie chociażby mistrzostwo Hiszpanii.

Tak więc, jak już wspomniane zostało w pierwszej linijce tekstu, życzymy ci, Thibaut, byś dalej prezentował się tak jak dotychczas i prowadził nas do sukcesów, skoro nie są w stanie tego dokonać gracze odpowiedzialni za atakowanie. No i fajnie by było, gdybyś od czasu do czasu zastanowił się dwa razy, zanim palniesz coś przed kamerami.

Wszystkiego najlepszego, Thibaut!

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!