Menu
/ mscbs.gob.es, elpais.com, elmundo.es

Ponad 223 tysiące zarażonych koronawirusem w Hiszpanii

Foto: Ponad 223 tysiące zarażonych koronawirusem w Hiszpanii
Fot. Getty Images

Oczekiwania na wyniki testów w Realu, zarażeni w Atlético, otwarcie kolejnych ulic w Madrycie i wybory w Kraju Basków.

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia opublikowało dziś kolejny raport na temat aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Od początku pandemii odnotowano, że koronawirusem zaraziło się 223 578 osób, czyli liczba wzrosła o 721 względem wczoraj. Z powodu COVID-19 zmarło już natomiast 26 478 osób. W całej Hiszpanii wyzdrowiały z kolei 133 952 osoby.

Madridismo nadal czeka. Real Madryt wciąż nie poinformował o wynikach środowych testów na obecność koronawirusa, jakie przeprowadzono wśród zawodników w Valdebebas. Pojedynczy dziennikarze donosili, że żaden gracz Los Blancos nie otrzymał pozytywnego wyniku, ale te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone ani przez główne hiszpańskie media, ani przez sam klub.

Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się z kolei, że badania serologiczne przeprowadzone w Atlético wykazały, że dziesięciu graczy miało bezpośrednią styczność z wirusem, dziewięciu z nich wyprodukowało przeciwciała, a test PCR wykrył, że zarażony jest aktualnie Renan Lodi, który zgłaszał objawy choroby już w połowie marca, ale dziś czuje się dobrze. Brazylijczyk spędzi najbliższe dni na kwarantannie, a potem zostanie ponownie przebadany. Jego koledzy z drużyny wznowili już zaś dzisiaj treningi.

Madrycki Urząd Miasta poinformował natomiast, że w stolicy od dziś swobodnie można poruszać się pieszo po 29 ulicach, w tym między innymi po Paseo de la Castellana, Fuencarral, el Paseo del Prado czy Vía Carpetana. Takie posunięcie ze strony miejskich władz ma pozwolić na unikanie tłumów i być preludium przed wprowadzeniem kolejnego etapu znoszenia obostrzeń.

Za kilka tygodni w Kraju Basków odbędą się natomiast… wybory. Rząd zgodził się na ich organizację i w lipcu Baskowie wybierać będą członków regionalnego parlamentu. Głosowanie musi jednak spełniać warunki bezpieczeństwa sanitarnego. Pierwotnie wybory miały odbyć się 5 kwietnia, ale z powodu epidemii zostały przełożone przez regionalny rząd na „bliżej nieokreślony termin”. Nowy termin ma być znany w połowie maja, ale wiadomo już, że będzie to któryś dzień lipca.

Koronawirus w Hiszpanii
Zarażeni 222 857 (+721)*
Zmarli 26 478 (+179)
Wyzdrowiali 133 952 (+2804)

* Przypadki potwierdzone tylko badaniem PCR.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!