Menu
/ as.com

Cassano ciężko pracuje

Włoch jest poddawany specjalnym ćwiczeniom i ściśle przestrzega odpowiedniej diety

„Nie jestem w formie, bo nie trenowałem przez piętnaście dni”. Taka była odpowiedź Antonio Cassano, na pierwszej konferencji prasowej jako madridista, na zadane pytanie o możliwy debiut w jutrzejszym meczu z Villarrealem. Włoch już ciężko pracuje. Został poddany specjalnemu programowi treningowemu i w ciągu dwóch tygodni ma osiągnąć optymalną wagę i kondycję fizyczną..

Jak dowiedział się hiszpański AS obecnie Cassano waży trochę ponad 84 kilogramy, ale biorąc pod uwagę jego posturę (Antonio mierzy sobie 175 cm wzrostu) to optymalna waga powinna kształtować się w okolicach 78-79 kilogramów i dlatego Włoch jest poddawany ciężkim treningom, żeby zrzucić 5 kilogramów nadwagi.

Co do szczegółów planu poprawy formy, Cassano trenuje pod okiem trenerów Jose Luisa San Martin i Pau Alberti. Program jest umiarkowanie intensywny (z obawy o możliwe kontuzje) i opiera się na ćwiczeniach ogólnoruchowych i ćwiczeniach na hali. Sztab szkoleniowy potwierdza informacje, że Cassano przez najbliższe dni będzie trenował indywidualnie. W niedzielę i poniedziałek, kiedy drużyna będzie odpoczywać, piłkarz będzie trenował samotnie. We wtorek odbędą się stosowne konsultacje, na których zostanie zadecydowane czy piłkarz robi wystarczająco zadowalające postępy, żeby dołączyć do reszty zespołu.

Lekarze i trenerzy martwią się nie tylko tym, żeby Cassano zrzucił zbędne kilogramy, ale obniżył także procent tłuszczu obecny w jego ciele. Piłkarz posiada metabolizm z tendencją do tycia. Dlatego zważając na ten aspekt klubowi dietetycy zaserwowali mu specjalną dietę bogatą w proteiny i węglowodany.

Antonio podchodzi do tych wszystkich zabiegów bardzo poważnie, w czwartek podczas kolacji ze swoją dziewczyną zjadł jedynie kawałek szynki, sałatę i trochę steku. Do picia poprosił o gazowaną wodę. Cassano chce zagrać jak najszybciej i zrobi wszystko, aby zrzucić nadwagę i wrócić do satysfakcjonującej kondycji fizycznej.

Członkowie sztabu medycznego Realu Madryt Luis Serratosa i Patricia Teixeira, jedyny ocalały z dawnej ekipy Luxemburgo, będą kontrolować wagę i postępy Włocha. Cassano już został zapoznany z różnymi analizami, dzięki którym wie jakie jedzenie go tuczy, a jakie musi jeść teraz, żeby spełniać wymogi zadanej diety. Nowy nabytek Królewskich wziął się ostro do ciężkiej pracy i oby tak dalej.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!