Menu
/ as.com

Odriozola: Po sezonie porozmawiam z Zidane'em

Foto: Odriozola: Po sezonie porozmawiam z Zidane'em
Fot. Getty Images

Álvaro Odriozola udzielił wywiadu w programie #NoticiasVamos telewizji Movistar+, w którym mówił między innymi o swoim krótkim pobycie w Bayernie, przyszłości i kwarantannie w Niemczech. Przedstawiamy wypowiedzi hiszpańskiego obrońcy.

– Jak się czuję? Moja rodzina i ja jesteśmy zdrowi, na szczęście nikt nie zaraził się koronawirusem. Móc to powiedzieć w tym momencie to przywilej i pewien komfort. W tym aspekcie jest dobrze, ale jestem zaniepokojony tym wszystkim, co się dzieje. To problem wszystkich i wszyscy musimy to rozwiązać. 

– Kwarantanna w Niemczech? Środki kwarantanny w Hiszpanii są bardziej restrykcyjne. Tu możemy wyjść na spacer lub pobiegać, jeśli robisz to z kimś, kto mieszka z tobą. 

– Treningi w Bayernie? Rozpoczęliśmy je w ubiegłym tygodniu w miasteczku sportowym. Wcześniej pracowaliśmy w domach. Od tej pory dzielą nas w grupy po czterech lub pięciu zawodników i wychodzimy co 15 minut. Trening odbywa się na trzech boiskach. Nie ma żadnego kontaktu między zawodnikami, nawet w tej samej grupie. 

– Powrót Bundesligi 9 maja? Może wydawać się to trochę lekkomyślne z naszej strony, by rozpoczynać grę wobec tylu cierpiących ludzi, jednak też dla tych ludzi, którzy są w domach, futbol może być lekarstwem i posłużyć jako nadzieja dla tych, którzy źle to znoszą. 

– Lewandowski? To wielki piłkarz klasy światowej. Patrzenie na jego trening do coś fantastycznego. Kiedy trenujemy wykańczanie, to on strzela nawet uchem. 

– Co po wypożyczeniu? Kiedy zakończy się sezon, to wrócę do Madrytu i odbędę rozmowę z Zidane'em. Zawsze ceniłem jego sympatię i szacunek do mnie. 

– Konkurencja na prawej obronie? Tak, to jasne, przecież to Real. Czuję się wyjątkowy, że należę do Realu i gram w Bayernie. Bardzo mało ludzi może powiedzieć, że grali w tych dwóch klubach. 

– Jak z moim niemieckim? Chodziłem na lekcje. To bardzo trudny jezyk, ale powoli sobie radzimy, przede wszystkim w kwestiach piłkarskich i słówkach, których używamy na boisku. 

– Czego nauczyłem się podczas kwarantanny? Każdy wykorzystuje ten okres, by robić rzeczy, na które wcześniej nie miał czasu. Przede wszystkim gotuję. W mojej rodzinie jest bardzo duża tradycja gotowania, a ja nie zacząłem dobrze. Ostatnio zrobiłem świetną lazanię. Stawiam pierwsze kroki. Słucham też muzyki elektronicznej i czytam. 

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!