Menu
/ MARCA

Camavinga zyskuje na sile

Foto: Camavinga zyskuje na sile
Fot. Getty Images

Przerwa w rozgrywkach i kryzys w Europie wstrzymały budowanie relacji z Rennes w celu pozyskania Eduardo Camavingi. Francuz pozostaje jednak celem Realu Madryt, donosi MARCA.

17-latek ma zyskiwać coraz więcej zwolenników w klubie. Trenerzy pierwszego zespołu widzą w nim gracza z wielką przyszłością, ale także teraźniejszością, bo jego futbol opiera się w takim samym stopniu na odbieraniu piłki i pracy w defensywie, jak na kreacji i dokładaniu cegiełki w ofensywie. Do wszystkiego dochodzą warunki fizyczne pozwalające mu pracować na całej długości boiska. Wielu widzi w nim dzisiaj bardziej nowego Pogbę niż klasycznego defensywnego pomocnika, ale Królewscy uważają, że z czasem mógłby on wypełniać taką rolę, jaką obecnie w ekipie ma Casemiro.

Francuz, który urodził się w Angoli, przebojem wszedł do seniorskiej ekipy Stade Rennais. W 2019 roku podpisał umowę do 2022 roku i już teraz mówi się o nim w kontekście kolejnego bombowego transferu nastolatka w europejskim futbolu. Real Madryt był jednym z pierwszych klubów, które zwiększyły obserwację pomocnika. Informacje w sprawie wykonania ruchu transferowego pojawiały się w tym przypadku od września, ale klub miał Camavingę na oku już dużo wcześniej.

Na początku tego sezonu po nieprzewidzianym wybuchu jego talentu w seniorskiej piłce w poprzednich rozgrywkach wyceniano go na 80 milionów euro, co ochłodziło zapędy Królewskich. Cały czas obserwowano jednak każdy jego występ. Wbrew informacjom z Francji, MARCA twierdzi, że mimo wszystko ani nie zaczęto rozmów na temat transferu z odwołanym prezesem Stade Rennais, ani tym bardziej nie położono na stół 100 milionów euro.

Dziennik dodaje jednak, że w trakcie sezonu ostatecznie określono pozyskanie Camavingi jako jeden z priorytetów na to lato. Ruch zatwierdzić miał także Zinédine Zidane, który w końcu miał pogodzić się z brakiem szans na transfer Paula Pogby. Trenera przekonało między innymi to, że obaj zawodnicy mają podobne profile, a klub wskazał też na 10 lat różnicy w wieku tych graczy przy praktycznie połowie mniejszej cenie transferu.

Na dzisiaj nie ma wątpliwości, że wszystko w tej sprawie określi sytuacja po powrocie do normalności. Najważniejsi działacze piłkarscy w mediach mówią wprost o nowej rzeczywistości futbolu i zmianie pułapów finansowych pod każdym względem, w tym także cen transferowych i pensji zawodników. Z jednej strony, może to pomóc klubowi przy takim transferze jak ten Camavingi, ale z drugiej, jego klub na pewno nie zamierza oddawać takiej perełki z takim potencjałem za bezcen i wywalczy przy stole negocjacyjnym korzystne dla siebie warunki.

Gazeta dodaje, że nie ma wątpliwości, iż kadrowa sytuacja Realu Madryt w środku pola wymusza spojrzenie na pozycję Casemiro. Pod względem graczy ofensywnych klub w tej chwili ma do dyspozycji Toniego Kroosa, Fede Valverde czy Lukę Modricia, a na tych pozycjach mogą grać też James czy Isco. Do tego w La Lidze występują wypożyczeni Martin Ødegaard czy Óscar, którzy mogą wzmocnić drugą linię.

Co więcej, brak zmiennika wymusza na Casemiro granie praktycznie bez przerwy. W tym sezonie Brazylijczyk wystąpił w 35 z 39 meczów, rozgrywając 3296 minut (87,99% możliwych), najwięcej w ekipie. W 4 spotkaniach bez Casiego w jego miejscu trzy razy występował Valverde i raz Kroos, którzy nie są specjalistami na tej pozycji.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!