Advertisement
Menu
/ elmundo.es, mscbs.gob.es, elpais.com

Ponad 72 tysiące zarażonych koronawirusem w Hiszpanii

Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia informuje, że w kraju oficjalnie zarażonych koronawirusem jest już 72 248 osób, a 5694 zmarły. Najgorzej wciąż wygląda sytuacja w Madrycie, gdzie liczba zakażonych wzrosła już do ponad 21 tysięcy.

Foto: Ponad 72 tysiące zarażonych koronawirusem w Hiszpanii
Fot. Getty Images

Hiszpanie z każdym dniem potrzebują coraz większego wsparcia, ponieważ sytuacja cały czas nie ulega poprawie. Rząd dwoi się i troi, aby zaopatrywać służby medyczne i mieszkańców większych miast w niezbędne materiały sanitarne. Na ich zakup wydano już setki milionów euro, a te powoli zaczynają docierać do kraju. Dzisiaj minister transportu poinformował, że w nocy na madryckim lotnisku Barajas wylądował pierwszy samolot, który dostarczył do kraju 1 200 000 zakupionych wcześniej maseczek ochronnych, choć to i tak kropla w morzu potrzeb Hiszpanów.

Kraj może jednak liczyć przede wszystkim na pomoc ze strony klubów, sportowców i różnych przedsiębiorstw, które angażują się w walkę z pandemią koronawirusa. Królewscy już kilka dni temu przekazali znaczną kwotę na sfinansowanie materiałów sanitarnych, a w czwartek klub oficjalnie poinformował, że Santiago Bernabéu zostaje przekształcone w wielki magazyn, gdzie te materiały będą przechowywane. W pomoc zaangażowali się także piłkarze Realu Madryt, którzy przekazują datki na rzecz UNICEF-u. Za pośrednictwem Czerwonego Krzyża pomagają zaś Rafa Nadal czy Pau Gasol. Wsparcie w zakupie materiałów sanitarnych zapowiedział także Athletic i jego gracze.

Dziś po południu Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny szczegółowy raport na temat aktualnej sytuacji. Na ten moment zarażonych koronawirusem jest w kraju 72 248 osób, co oznacza wzrost o ponad osiem tysięcy względem ostatniej doby. Z powodu COVID-19 zmarły natomiast 5694 osoby. Najgorzej wciąż jest w Madrycie, gdzie koronawirusem zarażonych jest 21 520 mieszkańców, a 2750 z nich zmarło. Liczba zakażonych cały czas rośnie również w Katalonii, gdzie jest ich już 14 263, a 1070 nie żyje. W Hiszpanii wyzdrowiało do tej pory 12 285 osób. Hospitalizowanych jest zaś 40 630 osób, a na oddziałach intensywnej terapii przebywa 4575 chorych.

Wczoraj końca dobiegła zaś kwarantanna, pod jaką znajdowali się wszyscy zawodnicy Realu Madryt, którzy zostali również wcześniej przebadani. Ponad dwa tygodnie temu pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 otrzymał jedynie Trey Thompkins. Media nie podają żadnych informacji na temat jego stanu zdrowia. Pozostali koszykarze oraz piłkarze nie mają zaś żadnych oznak choroby i czują się dobrze. Izolacja wszystkich będzie jednak kontynuowana, gdyż w Hiszpanii stan wyjątkowy potrwa przynajmniej do 11 kwietnia i wiele wskazuje na to, że zostanie przedłużony. Całkowicie zamknięte pozostaje też Valdebebas, a na kwarantannę wysłano wcześniej w sumie 750 osób: 450 z nich to sportowcy i współpracujące z nimi sztaby szkoleniowe czy medyczne. Pozostałe 300 osób to normalni pracownicy ośrodka treningowego Królewskich.

Jako redakcja RealMadryt.pl ponownie przyłączamy się do apeli ze wszystkich stron – zostańcie w domach.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!