Menu
/ as.com

Camavinga, Upamecano, Cherki… Real Madryt patrzy na francuski rynek

Foto: Camavinga, Upamecano, Cherki… Real Madryt patrzy na francuski rynek
Fot. twitter.com

W związku z pandemią koronawirusa rynek transferowy może się zmienić. Wiele klubów będzie potrzebowała pieniędzy, co stwarza okazję na sprowadzenie niektórych zawodników. Królewscy szczególnie uważnie obserwuje rynek francuski.

Każdy doskonale wie, że Real Madryt chętnie patrzy w kierunku Brazylii w poszukiwaniu młodych talentów. Jednak Zidane woli się skupiać na rynku francuskim. Oba kierunki stały się kluczowe dla polityki sprowadzania utalentowanych i młodych piłkarzy. Brazylia to terytorium Juniego Calafata (Vinícius, Militão, Rodrygo, Reinier), natomiast Zinédine nie przestaje obserwować rynku francuskiego. Wystarczy przypomnieć przypadki Hazarda i Varane’a, których transfery polecał, kiedy ci zawodnicy nie byli jeszcze znani poza Francją. Do tego Zizou nie zapomina o Pogbie, a o Mbappé prosił, zanim jeszcze doszło do transferu do PSG. Jednak na liście znajdują się również inne nazwiska.

Rynek transferowy bardzo może odczuć kryzys związany z koronawirusem. Znajdują się na nim trzy nazwiska, którymi Real Madryt się interesuje: Duyot Upamecano (21 lat, RB Lipsk), Eduardo Camavinga (17 lat, Rennes) i Rayan Cherki (16 lat, Olympique Lyon). Pierwszy z nich jest środkowym obrońcą i jedną z rewelacji sezonu w Bundeslidze. Jego kontrakt jest ważny do 2021 roku. Camavinga gra jako defensywny pomocnik i zachwyca w Ligue 1 (ma ważną umowę do 2022 roku). Najmłodszy z nich, Cherki, któremu wróży się wielką karierę, jest związany z Lyonem do 2022 roku. Ich transfery mogłyby się okazać przystępnymi operacjami, szczególnie przez kryzys związany z koronawirusem, który mocno uderza w klubowe finanse.

Z wymienionej trójki najwięcej w kontekście Realu Madryt mówi się obecnie o Camavindze. Dziennik AS informuje, że otoczenie zawodnika chciałoby transferu do stolicy Hiszpanii. Agent Eduardo zajmuje się również sprawami Ousmane’a Dembélé, co może nieco utrudnić operację, ponieważ z jednej strony Królewscy potrzebują takiego gracza, nie mając naturalnego zmiennika dla Casemiro, a z drugiej w całą sytuację może zostać wplątana Barcelona. Mowa tutaj o graczu, który niesamowicie się rozwija, dlatego Rennes nie jest w stanie go zatrzymać na dłużej. Camavinga urodził się w Angoli, ale ma francuskie obywatelstwo. Zadebiutował już w reprezentacji Trójkolorowych do lat 21 i powołanie do dorosłej reprezentacji wydaje się kwestią czasu. Eksperci od rynku transferowego szacują, że transfer Camavingi w obecnej sytuacji mógłby wynieść około 60 milionów euro.

O Upamecano latem może stoczyć się prawdziwa bitwa. Ten niesamowity środkowy obrońca od trzech sezonów zbiera doświadczenie w rozwijającym się RB Lipsk. Znajduje się w ważnym momencie. Rozpocznie latem ostatni rok kontraktu i wszystko wskazuje na to, że go nie przedłuży. Warto tutaj dodać, że reprezentuje go ta sama ekipa, która zajmuje się sprawami Toniego Kroosa.

Cherki to ciekawy przypadek. Ubiegłego lata Jean-Michel Aulas, prezes Lyonu, zdołał podpisać z tym napastnikiem pierwszą profesjonalną umowę, lecz obowiązuje ona tylko do 2022 roku. L’Équipe już kilka miesięcy temu łączyło Rayana z Realem Madryt. Z wymienionej trójki on jest najmniej doświadczony, ale wywodzi się z cenionej szkółki Lyonu (tak samo jak Benzema), a oba kluby łączą bardzo dobre relacje, czego dowodem może być ostatni transfer Ferlanda Mendy’ego.

Wyłącz AdBlocka, żeby zobaczyć pełną treść artykułu.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!

Komentarze

Wyłącz AdBlocka, żeby brać udział w dyskusji.

Reklamy są jedyną formą, jaka pozwala nam utrzymywać portal, płacić za serwery czy wykorzystywanie zdjęć, by codziennie dostarczyć Ci sporą porcję informacji o Realu Madryt. Dlatego prosimy Cię o wyłączenie AdBlocka, jeśli w pełni chcesz cieszyć się możliwościami nowej strony i korzystać z naszej pracy. Gracias!